Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dawid Wildstein ws. ustawy aborcyjnej: Podstawową cnotą polityczną jest roztropność, a nie idealizm

mg 9:56 9 kwietnia 2016
telewizja republika
W audycji Floriańska 3 w Radiu Warszawa Dawid Wildstein zwracał uwagę na pomijaną w sporze o ustawę aborcyjną kwestię – wsparcia dla kobiet ciężarnych. – Państwo i wspólnota nie powinno się zastanawiać nad tym, jak pozbyć się balastu i zamordować dziecko, tylko powinno się zastanawiać, jak wesprzeć kobiety, wspomóc prowadzenie ciąży – zaznaczał.

– Podstawową cnotą polityczną jest roztropność, a nie idealizm. Pomysł karania kobiet jest absurdalny – mówił. 

Wildstein krytykował środowiska, które a sztandarach niosą dobro i wolność dla kobiet, a jednocześnie milczą, kiedy chodzi o prawdziwe wsparcie dla ciężarnych. – Co oni zrobili, żeby tym kobietom umożliwić godną ciążę, poród – podkreślał. – Trzeba wesprzeć kobietę w tym akcie jakim jest ciąży – dodawał.

Dawid Wildstein wypowiedział się na ten temat również za pośrednictwem Facebooka:

wildsteinhh

Protest przeciwko zakazowi aborcji

Dziś pod Sejmem o godz. 14.00 w Warszawie odbędzie się protest przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Organizatorem manifestacji jest koalicja organizacji feministycznych Porozumienie „Odzyskać Wybór”, które skupia 60 grup walczących o, jak mówią, „zabrane nam 23 lata temu prawo do aborcji”, m.in. facebookową grupę Dziewuchy Dziewuchom.

– Wychodzimy na ulicę, bo nie godzimy się na to, aby o naszych ciałach i naszym życiu decydował ktokolwiek inny niż my same – zaznaczają przeciwnicy obywatelskiej ustawy znoszącej obecny kompromis aborcyjny.

Źródło: telewizja republika

Wczytuję ocenę...


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze