Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dary lasu pod szyldem LP już w Warszawie

7:26 12 grudnia 2017
pixabay
Pierwszy z sieci sklepów oferujących dziczyznę, miody i przetwory z runa leśnego, pojawił się przy siedzibie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych Niebawem pojawią się kolejne sklepy w innych miastach. – To również promocja zdrowej, polskiej żywności – podkreśla Konrad Tomaszewski, szef Lasów Państwowych.

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe otworzyło w Warszawie pierwszy z zapowiadanej sieci sklepów oferujących dziczyznę, wędliny, miody, wosk, grzyby i owoce leśne. Kolejne sklepy powstaną w Olsztynie, Radomiu i Katowicach. Otwarcie sklepów zapowiadał minister środowiska Jan Szyszko. Tłumaczył, że to nie tylko dywersyfikacja przychodów LP, ale element ministerialnego programu promocyjnego „Zdrowa żywność z polskich lasów”.


W otwarciu pilotażowego sklepu uczestniczył wiceminister środowiska Sławomir Mazurek oraz dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski. – Lasy Państwowe realizują program rządu, udostępniając swoje zasoby tak dla gospodarki, jak i dla ludności. Przedsiębiorstwo przyczynia się do powstawania miejsc pracy szczególnie na terenach wiejskich – podkreślał wiceminister Mazurek.

Planowane jest utworzenie sieci punktów, parkingów i minitargowisk, na których osoby zbierające jagody czy grzyby mogłyby je sprzedawać pod szyldem LP.

 

Źródło: Karol Lausz / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


OTO WIZJA PATRYKA JAKIEGO DLA WARSZAWY. ZOBACZ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze