Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Darmowa odzież dla bezdomnych, czyli wielkoduszna inicjatywa warszawskiej parafii Św. Teresy od dzieciątka Jezus i Wspólnoty Sant'Egidio

JB 17:37 7 sierpnia 2017
http://www.polskieradio.pl/
Paria Św. Teresy od dzieciątka Jezus działająca przy ul. Tamka w Warszawie we współpracy proboszcza, oraz świeckich ze Wspólnoty Sant'Egidio zorganizowała miejsce, w którym osoby bezdomne będą mogły ubrać się od stóp do głów.

Second-Hand "Szafa Przyjaciół", czyli miejsce, w którym znajdują się ubrania z tzw. drugiej ręki, znajduje się w podziemiach warszawskiego kościoła pod wezwaniem Św. Teresy od dzieciątka Jezus. W miejscu tym znajdziemy sukienki, koszule, spodnie, buty i mnóstwo innych, najróżniejszych ubrań. Odzież to dary warszawiaków, którzy byli tak szczodrzy, że przyjmowanie odzieży wstrzymano do końca Sierpnia. Mieszkańcy i parafianie są pod wrażeniem działań parafii.

- Taki punkt to było nasze marzenie - mówi Sylwia Gawrysiak z warszawskiej Wspólnoty Sant’Egidio. - Pomysł ścignęliśmy od Wspólnoty Sant’Egidio w Rzymie. Sylwia Gawrysiak podkreśla, że nic by z tego nie wyszło, gdyby nie otwartość proboszcza i parafian z kościoła pod wezwaniem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus.
- To była potrzeba serca - wyjaśnia ksiądz Mirosław Kreczmarski. Członkowie Wspólnoty sami wyremontowali niewykorzystywane od lat pomieszczenia. Ustawili regały, powiesili wieszaki i lustra. Osoby bezdomne mogą zgłaszać się po odzież w każdy czwartek. Punkt tego dnia jest otwarty od godziny 17.00 do 19.00.
Członkowie Wspólnoty Sant’Egidio mają teraz cichą nadzieje, że któraś z firm pomoże im stworzyć pralnie dla bezdomnych. Chętni do współpracy mogą w tej sprawie pisać do Wspólnoty na jej facebookowym profilu. Wspólnota szuka także wolontariuszy, którzy chcieliby po dyżurować przy przyjmowaniu i wydawaniu odzieży.

Źródło: http://www.polskieradio.pl/

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.130/2) - prof. JAN ŻARYN - NIECH MILCZĄ CI, CO ATAKUJĄ KOŚCIÓŁ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze