Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czy sędzia Żurek przekroczył uprawnienia?

7:05 24 listopada 2017
Telewizja Republika
„Pan jest politykiem” – powiedziała poseł Krystyna Pawłowicz do sędziego Waldemara Żurka na antenie TV Republika. Równie stanowczo działania rzecznika Krajowej Rady Sądownictwa ocenili politycy należący do Rady, padły nawet zarzuty o przekroczenie uprawnień. A chodzi o komunikat wzywający do udziału w dzisiejszej demonstracji. I co kluczowe, sędzia Żurek nie konsultował jego treści, bo uznał, że... zna poglądy większości członków KRS-u!

Na oficjalnej stronie Krajowej Rady Sądownictwa ukazał się komunikat z tytułem „Nie ma zgody na niszczenie niezależnych sądów”, pod którym podpisał się sędzia Waldemar Żurek, rzecznik KRS-u. Oczywiście chodzi o reformę sądownictwa, która tak uwiera „nadzwyczajną kastę”. Także Żurek regularnie okazuje niezadowolenie. W tym komunikacie pojawiły się jednak nie tylko zwyczajowe narzekania, ale coś jeszcze... „[...] razem ze stowarzyszeniami sędziowskimi: Iustitia i Themis informujemy wszystkich, dla których ważne są niezależne instytucje gwarantujące prawa obywatelskie, że spotykamy się […] przed Pałacem Prezydenckim i przed wszystkimi sądami w całym kraju” – napisał Żurek.


Ten temat pojawił się w środowym programie „W punkt” telewizji Republika. Gośćmi byli sędzia Żurek i poseł Krystyna Pawłowicz (członek KRS-u), która zwróciła uwagę, że odezwa jest w imieniu Rady, ale nie skonsultowano jej z członkami Rady. Podkreśliła, że treść ma wydźwięk polityczny, jest de facto wezwaniem do udziału w antyrządowej demonstracji.

Pan jest politykiem – powiedziała do W. Żurka.

Redaktor Katarzyna Gójska dopytywała, w czyim imieniu komunikat został opublikowany. Rzecznik ­KRS-u kluczył z odpowiedzią.

Źródło: Grzegorz Broński / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze