Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Członek administracji Busha powołał się na dokument Macierewicza i pisze, że Trump powinien przenieść wojska USA z Niemiec do Polski!

pmb 16:20 23 lipca 2018
Antoni Macierewicz Fot. Telewizja Republika
„Jeśli prezydent Trump chce zniwelować krytykę, która spadła na niego po spotkaniu w Helsinkach i wzmocnić bezpieczeństwo narodowe USA, może to zrobić jednym śmiałym posunięciem: ogłosić, że wyprowadza większość amerykańskich sił, które stacjonują obecnie w Niemczech i wysłać je do Polski” – zaczyna swój tekst Marc Thiessen, publicysta i członek administracji George'a Busha.

Przypomnijmy, że orędownikiem przeniesienia amerykańskich baz do Polski był Antoni Macierewicz, który w czasie sprawowania funkcji ministra obrony narodowej wielokrotnie o tym mówił i prowadził na ten temat rozmowy z przedstawicielami USA.

„Przeniesienie amerykańskich sił do Polski byłoby odważną, historyczną decyzją na równi z decyzją Trumpa o przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy. Nie tylko polepszyłoby pozycję amerykańskich sił, ale także całkowicie wprawiłoby w zakłopotanie krytyków założeń polityki zagranicznej Trumpa. Po tym, jak spędzili ostatnie tygodnie na oskarżaniu go o bycie marionetką Putina, wyglądaliby głupio, gdyby zmienili swoje zdanie i zaczęliby krytykować go za antagonizowanie Rosji. I po atakowaniu go za podważanie NATO, byłoby im trudno narzekać na to, że podejmuje bezprecedensowe działania, aby wzmocnić wschodnią flankę” – pisze ekspert.

Cały tekst można przeczytać w TYM i w TYM miejscu.

zrzut_ekranu_20180723_o_16.02.17_670

Zrzut ekranu ze strony foxnews.com.

zrzut_ekranu_20180723_o_16.02.22_670

Zrzut ekranu ze strony washingtonpost.com.

Źródło: foxnews.com/washingtonpost.com

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze