Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czechy nie przystąpią do paktu migracyjnego ONZ

AS 10:40 14 listopada 2018
pixabay
Czechy nie przystąpią do paktu migracyjnego ONZ - podała czeska agencja CTK, cytując premiera Adreja Babisza. Tym samym nasi południowi sąsiedzi dołączą do USA, Węgier i Austrii. Władze tych krajów wcześniej zapowiedziały, że nie podpiszą porozumienia.

ONZ-owski pakt poświęcony prawom uchodźców i migrantów (Global Compact for Safe, Orderly and Regular Migration - GCM) ma zostać podpisany na konferencji ONZ w Marrakeszu planowanej na 10 i 11 grudnia.

Taka decyzja nie jest zaskoczeniem. Andrej Babisz już wcześniej zapowiadał, że podejmie własnie taką decyzję – Swoim partnerom w rządzie zaproponuję, byśmy zachowali się tak samo jak Austria lub Węgry  – mówił Babisz.

Była to odpowiedź na interpelację posłanki z opozycyjnej, prawicowej Obywatelskiej Partii Demokratycznej (ODS) Zuzany Majerovej Zahradnikovej – Mnie się ten pakt nie podoba – powiedział.

Premier Czech stwierdził wtedy, że zgadza się ze swoim austriackim partnerem, iż w pakcie nie ma jasnego rozgraniczenia na legalną i nielegalną migrację, a sformułowania dokumentu pozwalają na swobodę interpretacyjną.

Źródło: IAR // Media // Twitter

Wczytuję ocenę...


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze