Czechy 2:1 Holandia. Portugalia 0:1 Albania. Wyniki eliminacji EURO 2016

flickr.com/Nazionale Calcio/CC BY 2.0

Pierwsza kolejka elimacji piłkarskich mistrzostw europy przyniosła wiele niespodzianek. Portugalczycy w spotkaniu z Albanią nie zdołali zdobyć choćby punktu w spotkaniu. Wyższość Czechów musiała uznać Holandia - trzeci zespół piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii.

GRUPA A
Pierwsza runda spotkań przyniosła niemalże same niespodzianki. Islandczycy pokonali 3:0 Turków a Czesi odprawili Holendrów 2:1. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 90 minucie zdobył Vaclav Pilar. Spotkanie Litwy z Kazachstanem zakończyło się bezbramkowym remisem.

GRUPA B
Popisowy występ w barwach Walii zaliczył Gareth Bale. Pomocnik Realu Madryt strzelił dwie bramki i dał swojemu zespołowi zwycięstwo 2:1 nad Andorą. Z dobrej strony zaprezentował się Cypr, który na wyjeździe pokonał 2:1 Bośnie i Harcegowinę.

GRUPA C
Hiszpanie nie zawiedli i wygrali 5:1 z Macedonia. W Kijowie Ukraina uległa Słowakom 0:1, natomiast spotkanie Białorusi z Luksemburgiem zakończyło się wynikiem 1:1.

GRUPA D
W "Polskiej grupie" Niemcy za sprawą bramek Thomasa Muellera pokonali Szkocję 2:1. Rywalizacja Gruzji z Irlandią zakończyła się wynikiem 2:1 dla Wyspiarzy. Polska pokonała Gibraltar 7:0.

GRUPA E
Nowy nabytek Arsenalu, Danny Welbeck, strzelając dwie bramki dał Anglii zwycięstwo 2:0 nad Szwajcarią. Estonia pokonała Słowenię 1:0, natomiast Litwa wygrała 2:0 z San Marino.

GRUPA F
Grecy ulegli Rumunom 1:0. Wyspy Owcze musiały uznać wyższość Finlandii, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1. Węgrzy sensacyjnie przegrali 2:1 z Irlandią Północną.

GRUPA G
Rosja wygrała 4:0 z Lichtensztajnem. W meczu Austrii ze Szwecją padł remis 1:1. Czarnogóra pokonała 2:0 Mołdawię.

GRUPA H
Faworyzowani Włosi pokonali Norwegię na wyjeździe 2:0. Podobnym zwycięstwem nad Maltą mogą pochwalić się Chorwacji. Bułgarzy zdobyli 3 punkty w spotkaniu z Azerbejdżanem. Bramka na 2:1 padła dopiero w 87 minucie.

GRUPA I
Sensacją zakończyło się spotkanie Portugalii z Albanią. Podopieczni Paulo Bento przegrali 1:0 z 66 zespołem rankingu FIFA. Duńczycy wygrali u siebie 2:1 z Armenią.