Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnecki ostro: Politycy PO wbili Węgrom nóż w plecy!

M.N. 17:56 12 września 2018
Telewizja Republika
Od lat PO i PSL są w tej samej rodzinie co partia Fidesz na Węgrzech. Tym samym wbili nóż w plecy Węgrom. To może być sygnałem politycznym dla Fideszu – może w końcu stwierdzą, że lepiej współpracować z PiS-em niż z PO, która zdradza – powiedział dla Telewizji Republika Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.

Parlament Europejski wyraził w środę zgodę na uruchomienie art. 7 traktatu unijnego wobec Węgier. Za tą decyzją opowiedziało się 448 eurodeputowanych, przeciw było 197, a 48 wstrzymało się od głosu.

– Gdy w połowie listopada zeszłego roku była głosowana rezolucja przeciwko Polsce – wówczas wrogom Polski zabrakło do wymaganych większości 2/3. PE nie mógł uruchomić tej antypolskiej procedury, dlatego posłużył się KE. (…) Dzisiaj natomiast parlament uzyskał tę większość 2/3 głosów. (…) Nie wliczono głosów wstrzymujących – tak samo jak podczas mojego odwołania. Dzięki tej manipulacji przeciwnicy Węgier osiągają to co chcą – mówił nam Ryszard Czarnecki.

– Od lat PO i PSL są w tej samej rodzinie co partia Fidesz na Węgrzech. Tym samym wbili nóż w plecy Węgrom. To może być sygnałem politycznym dla Fideszu – może w końcu stwierdzą, że lepiej współpracować z PiS-em niż z PO, która zdradza – podkreślił.

CZY WĘGRY ULEGNĄ PRESJI UE?

– Formacja polityczna Orbana wygrała po raz kolejny wybory i ma większość. Co najmniej dwa z tych zwycięstw wynikają z tego, że Viktor Orban walczy o honor Węgier. Węgrzy nie ulegną! Byłoby to nie do zaakceptowania przez naród. Mają twarde stanowisko i nie sądzę, aby ulegli mimo wszelkich ataków – ocenił europoseł PiS.

– Najwięcej o demokracji w PE mówią ci, którzy tak naprawdę jej się boją. (…) Dla nich demokracja jest fajna jeśli wyborcy właściwie – według nich głosują – dodał.

– Są to ostatnie miesiące liberalno-lewicowej ekipy w PE, która uważa, że to ostatnie chwile, aby uderzyć w Polskę i Węgry.

ACTA 2

Parlament Europejski poparł w środę projekt dyrektywy o prawie autorskim dotyczącym internetu. Za propozycją opowiedziało się 438 europosłów, przeciw było 226, a 39 wstrzymało się od głosu. Europosłowie byli mocno podzieleni w tej sprawie - z Polski przeciwko przepisom było PiS, natomiast europarlamentarzyści PO głosowali za projektem.

– Specjalnie się nie zdziwiłem. PO jest przeciwna obywatelom, którzy korzystają z Internetu. (…) Ta propozycja przeszła więc oznacza to, że będzie się toczyć. Ważna jest teraz presja, którą muszą wywołać media. (…) Bezwzględnie od podziałów politycznych potrzeba pospolitego ruszenia - mówił na naszej antenie Ryszard Czarnecki.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


ZAMACH NA CHRZEŚCIJAN W SRI LANCE TO NAJWIĘKSZA ZBRODNIA - CZARNECKI, ŻÓŁTANIECKI, KANIA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze