Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czaputowicz poprowadzi seminarium dla państw UE dot. refom sądownictwa w Polsce

AS 14:10 9 marca 2018
wikimedia commons
17 marca w Brukseli odbędzie się specjalne seminarium dla państw członkowskich UE poświęcone zmianom w systemie sądownictwa w Polsce - poinformował w piątek minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. Powiedział, że został poproszony o zorganizowanie takiego spotkania przez wiceszefa KE Fransa Timmermansa.

W czwartek doszło spotkania między Mateuszem Morawieckim a szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.  Rozmawiali  na temat praworządności w Polsce. Premier przedstawił mu "białą księgę" dotyczącą reform wymiaru sprawiedliwości w Polsce.

Czaputowicz poinformował, ze 17 marca w Brukseli odbędzie się specjalne seminarium dla państw członkowskich, które będzie poświęcone zmianom w systemie sądownictwa w Polsce - Przeprowadzimy specjalne seminarium dla państw członkowskich, ponieważ stolice chciałyby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienia co do systemu. Odbędzie się to za tydzień 17 marca w Brukseli. Będą mogli w nim uczestniczyć eksperci, jeżeli nie, to dyplomaci z siedzibą w Brukseli - powiedział minister.

Podkreślił -   Będzie to kolejna okazja, żeby omówić reformy sądownictwa w Polsce w sposób profesjonalny i interaktywny

Dodał, że został osobiście poproszony przez wiceszefa KE Fransa Timmermansa, aby przeprowadzić takie seminarium, Timmermans miał powiedzieć, że jest taka potrzeba. 

- Zapraszamy przedstawicieli państw członkowskich na to seminarium mając nadzieję, że po nim sytuacja będzie jeszcze bardziej klarowna. (...) - Jesteśmy pewni, że zmiany w sądownictwie pozostają w pełnej zgodności ze standardami UE. Decyzja KE o wszczęciu postępowania z art. 7 Traktatu o UE nie jest uzasadniona - powiedział szef MSZ

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


A DLACZEGO? ANTONI MACIEREWICZ ODPOWIADA DZIECIOM. ZOBACZ KONIECZNIE!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze