Cóż za sensacja na Łużnikach! Rosjanie wyeliminowali Hiszpanię po rzutach karnych [WIDEO]

Twitter/@squadsportswear

Sensacja na Łużnikach! Po serii rzutów karnych Rosja eliminuje Hiszpanię i awansuje do ćwierćfinału mistrzostw świata! Po dogrywce był remis 1:1, a w serii rzutów karnych gospodarze pokonali Hiszpanię 4:3 i w następnej rundzie zagrają z lepszym z pary Chorwacja - Dania.

Pierwsza połowa upłynęła pod wyraźne dyktando Hiszpanii. Po pierwszych 45. minutach przez 72 proc. czasu to "La Roja" była przy piłce.

Serię rzutów karnych rozpoczęli Hiszpanie. W pierwszej kolejce pewnie karnego wykorzystał Iniesta. Skutecznie odpowiedział Fiodor Smołow.

Drugą serię rozpoczął Gerard Pique. Piłkarz Barcelony pewnie uderzył w lewy róg bramki. Równie skutecznie odpowiedział inny stoper - Siergiej Ignaszewicz. Było 2:2.

W trzeciej serii błąd popełnił Koke i jego strzał odbił Akinfiejew. Dla odmiany Aleksandr Gaławin wykorzystał rzut karny.

Czwartą serię skutecznie rozpoczął Sergio Ramos. Strzeloną bramką odpowiedział Denis Czeryszew. Przed ostatnią serią Rosjanie prowadzili 4:3.

W ostatniej serii strzał Aspasa obronił Akinfiejew i zapewnił Rosji awans do kolejnej rundy.

Źródło: rmf24.pl, Twitter