Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co powiedział Donald Trump? | Całe przemówienie 45-tego prezydenta USA

kos 19:03 20 stycznia 2017
Donald Trump, 45 prezydent USATelewizja Republika
– My obywatele Ameryki, w tej chwili połączyliśmy się w wielkim narodowym wysiłku odbudowy naszego kraju. Dzisiaj określimy kurs dla Ameryki i dla świata na wiele lat naprzód. Zmagamy się z wyzwaniami, mamy do czynienia z problemami, ale uda się. Co cztery lata zbieramy się na tych schodach by dokonać uporządkowanego i pokojowego przekazania władzy. Jestem wdzięczny prezydentowi Obama i Pierwszej Damie, za ułatwienie przekazania władzy. Byli wspaniali – w pojednawczym tonie swoje przemówienie rozpoczął Donald Trump.

– Dzisiejsza ceremonia ma szczególne znaczenie. Dzisiaj nie tylko przekazujemy władzę z jednej administracji na drugą, z jednej partii na druga, dzisiaj przekazujemy władze Waszyngtonu, a oddajemy Wam, narodowi. Przez zbyt długi okres wąska grupa w naszej stolicy zrywała owoce, podczas gdy ludzie cierpieli. Waszyngton prosperował, ale ludzie nie korzystali z tego. Waszyngton korzystał, ale fabryki były zamknięte. Waszyngton bronił siebie, a nie ludzi z tego kraju. Ich zwycięstwa nie były waszymi triumfami. Podczas gdy oni świętowali w stolicy, wiele rodzin nie miało po co świętować. Wszystko się od tego momentu zmienia, ta chwila to wasza chwila, ona należy do was. To wasz dzień. Stany Zjednoczone to wasz kraj. To co ma naprawdę znaczenie to nie to, która partia kontroluje rząd, ale to czy naród kontroluje rząd. 20 stycznia 2017 r. zostanie zapamiętany jako dzień, kiedy ludzie stali się władcami tego państwa po raz kolejny. W centrum tego znajduje się przekonanie, że kraj jest po to by służyć obywatelom. To są sprawiedliwe i rozsądne wymagania sprawiedliwych ludzi. System edukacyjny opływał w gotówkę, ale wydawał chłopców i dziewczęta pozbawionych wiedzy – w sposób wyraźny skrytykował establishment 45 prezydent USA.

"Od tego dnia najpierw Ameryka, Ameryka po pierwsze"

– Przez wiele dziesięcioleci wzbogacaliśmy przemysł innych krajów, kosztem amerykańskiego przemysłu. Pozwalaliśmy na ochronę innych krajów kosztem naszej armii, broniliśmy granic innych krajów odmawiając ochrony naszej granicy. Wydawaliśmy biliony dolarów na zagranicę, podczas gdy infrastruktura amerykańska popadła w stan ruiny. Wszystkie fabryki opuściły nasz kraj, bez zastanawiania się nad milionami robotników amerykańskich. Bogactwo klasy średniej zostało zabrane i redystrybuowane na całym świecie. W tej chwili patrzymy tylko w przyszłość. Zbieramy się tutaj i wydajemy dekret, który ma zostać usłyszany na całym świecie – od tego dnia naszym krajem będzie rządziła jedna wizja – od tego dnia najpierw Ameryka, Ameryka po pierwsze. Każda decyzja odnośnie handlu, podatków, imigracji, spraw zagranicznych będzie podejmowana tak, by korzystały na tym amerykańskie rodziny. Musimy bronić naszych granic przed tym, by inne kraje niszczyły naszych fabryk i miejsc pracy – Trump podkreślił odnowę gospodarki i kurs zmierzający ku umiarkowanemu izolacjonizmowi.

"Kupuj amerykańskie i zatrudniaj Amerykanów"

– Ameryka znów stanie się zwycięska, zwycięska jak nigdy wcześniej. Przywrócimy nasze miejsca pracy, nasze granice, nasze bogactwo i nasze marzenia. Zbudujemy nowe drogi, autostrady, koleje w całym naszym wspaniałym kraju. Doprowadzimy do tego, że nasi ludzie przestaną pobierać zasiłki a wrócą do pracy. Będziemy się trzymać dwóch prostych zasad – kupuj amerykańskie i zatrudniaj Amerykanów. Będziemy szukali przyjaźni z innymi krajami, ale przy zrozumieniu, że każdy kraj ma prawo na pierwszym miejscu stawiać swój własny interes. Nie będziemy narzucać naszego sposobu życia komukolwiek, pozwolimy świecić sobie przykładem, tak aby inni chcieli podążać naszą drogą. Stworzymy nowe sojusze przeciwko radykalnemu terroryzmowi islamskiemu, który zetrzemy ze świata kompletnie – zapowiada Trump.
 

"Razem sprawimy, że Ameryka będzie znów wielka"

– Jeśli otworzymy nasze serca na patriotyzm to nie będzie tam miejsca na uprzedzenia. Biblia mówi jak dobrze i przyjemnie jest jak lud boży żyje razem, w zjednoczeniu. Będziemy chronić i będziemy chronienie. Zawsze będą nas chronić nasi wspaniali żołnierze i co najważniejsze będzie nas chronić Bóg. Musimy mieć szerokie myślenie i jeszcze szersze marzenia. Nie możemy tolerować polityków, którzy bez przerwy gadają i nic z tym nie robią. Czas na puste gadanie minął. Wybija godzina działania. Nie pozwólcie nikomu powiedzieć, że się nie da. Żadne wyzwanie nie da rady duchowi i sercom Amerykanów. Pozbędziemy się podziałów. Bez różnicy, czy jesteśmy czarni, biali, czy brązowi, wszyscy mamy w sobie krew patriotyzmu w tym samym kolorze, korzystamy z tych samych swobód i wywieszamy nad głowami tą samą flagę.Wszystkim Amerykanom, we wszystkich miastach mówię, usłyszcie te słowa – nigdy więcej nie będziecie ignorowani. Wasza odwaga, dobro i miłość będzie nas prowadzić. Dzisiaj jesteśmy po to, żeby uczynić Amerykę ponownie dumną, bogatą, bezpieczną. Razem sprawimy, że Ameryka będzie znów wielka. Niech Was błogosławi Bóg i niech Bóg błogosławi Amerykę – zakończył swoje przemówienie Donald Trump, 45 prezydent USA.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


MÓWI SIĘ (SOBALA) - JAN PIETRZAK - POLACY SĄ ZBYT MIŁOSIERNI WOBEC DEMONSTRACJI POGARDY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze