Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

„Ciężkie warunki” w rosyjskich więzieniach. W menu skazanych m.in. kawior i kraby

PR 13:20 7 listopada 2018
pixabay
Okazało się, że w rosyjskich koloniach karnych, skazani za ciężkie przestępstwa mogą zamówić przez internet luksusowe produkty. Rosyjska służba więziennictwa wszczęła wewnętrzne dochodzenie w tej sprawie, w związku z pojawieniem się zdjęć bestialskiego zabójcy, który w więziennej celi przyrządza szaszłyki, je kawior i kraby.

 

Na fotografiach, opyblikowanych na Twitterze przez satyryczny profil komentujący polityków i polityczne wydarzenia, widać skazanego Wiaczesława Cepowjaza, który je kraby i piecze szaszłyki.

Jak poinformował profil publikujący fotografie, Cepowjaz to członek gangu Zapakov, który w wiosce Kuschevskaya brutalnie zamordował dwunaście osób, w tym czworo dzieci.

Zdjęcia zostały wykonane trzy lata temu, ale dopiero teraz przekazała je służbom więziennym była żona osadzonego.

Kobieta zeznała, że traciła rocznie około 3 milionów rubli - to jest w przeliczeniu około 40 tys. euro - na utrzymanie męża. Wiaczesław Cepowjaz został zatrzymany w 2010 r. i skazany na 20 lat... łagru.

Komentując pojawienie się zdjęć wiceszef Federalnej Służby Więziennictwa Walerij Maksimienko oświadczył, że w wielu koloniach karnych skazani mogą legalnie zamówić przez internet szaszłyki i kawior. Według urzędnika nie jest naruszeniem prawa posiadanie takich produktów, ale fakt, że na zdjęciach widać, iż skazany ma przy sobie telefon komórkowy.

 

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.134/2) - KOMU ZALEŻAŁO NA ZABICIU EMILA BARCHAŃSKIEGO?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze