Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CIA „nie będzie zaskoczone” kolejną próbą rakietową Korei Północnej

lml 17:05 13 sierpnia 2017
Telewizja Republika
Dyrektor amerykańskiej CIA Mike Pompeo poinformował, że nie będzie zaskoczony kolejną próbą rakietową Korei Północnej. Przypomnijmy, że kraj przeprowadził dwa testy w lipcu.

– Jestem dość pewien, że (północnokoreański przywódca Kim Dzong Un) będzie w dalszym ciągu próbował rozwijać swój program rakietowy, więc kolejna próba rakietowa nie byłaby dla mnie zaskoczeniem – powiedział dyrektor CIA. Przypomniał, że Korea przeprowadziła dwa testy w lipcu, więc nie będzie zdziwiony, jeśli w najbliższym czasie zechce przetestować inne pociski.

Pjongjang stwierdził w czwartek, że „rozważa możliwość ataku rakietowego” na należącą do Stanów Zjednoczonych wyspę Guam na Oceanie Spokojnym. Zasadniczym celem miałoby być „powstrzymanie największych amerykańskich baz wojskowych na Guam”.

W piątek prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, poinformował na Twitterze, że "rozwiązania militarne są teraz w pełni gotowe, załadowane i zaryglowane, gdyby Korea Północna miał postąpić niemądrze. Miejmy nadzieję, że Kim Dzong Un znajdzie inną drogę!".

 

 

Źródło: reuters.com, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...
TAGI:


KONIEC SYSTEMU (odc.86/2) - BARBARA PIWNIK - REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI POTRZEBNA OD ZARAZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze