Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chudkiewicz o zabójstwie małżeństwa Jaroszewiczów: Czy zabójstwo na tle rabunkowym wyklucza wątek polityczny?

am 15:54 14 marca 2018
Telewizja Republika
Gośćmi Adriana Stankowskiego programie "Republika po południu" byli Adam Borowski, były działacz opozycji demokratycznej w PRL, szef klubów GP w Warszawie oraz Maciej Chudkiewicz, z-ca red. nacz. "Tygodnika Solidanrość". – Przypomnę tylko, że śp. mec. Siła-Nowicki mówił: "oskarżony, cokolwiek by nie mówił, zawsze mówi przeciw sobie". Mam nadzieję, że nie zakończy się to tak, jak w przypadku poprzedniego procesu – mówił Borowski.

Przełom ws. zabójstwa małżeństwa Jaroszewiczów?

– To zabójstwo było jednym z ważniejszym w III RP. Próba stawiania tezy, że było to zabójstwo na tle rabunkowym - ciężko w to uwierzyć. Zobaczymy jakie zarzuty postawi sąd. Wcześniej był torturowany, a później brutalnie zamordowany. Wiele jest znaków zapytania – rozpoczął Chudkiewicz.

– To było ponad 20 lat temu. Mówiło się o tym, że pisał wówczas jakieś pamiętniki. Strzelono kobiecie w głowę. To sprawa głębokiego wywiadu. Przypomnę tylko, że śp. mec. Siła-Nowicki mówił: "oskarżony, cokolwiek by nie mówił, zawsze mówi przeciw sobie". Mam nadzieję, że nie zakończy się to tak, jak w przypadku poprzedniego procesu – mówił Borowski.

– To pokazuje patologię polskiego sądownictwa. Jeśli chodzi o zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów, zatrzymywano już szereg osób, którym stawiano zarzut. Miejmy nadzieję, że znaleziono w końcu odpowiedzialne za to osoby. Dziś dysponujemy innymi technikami. Czy zabójstwo na tle rabunkowym wyklucza wątek polityczny? – pytał Chudkiewicz.

Sprawa Siergieja Skripala

– Pojawiło się tam kilka wątków. Wielka Brytania znana jest z antyrosyjskiej retoryki. Wydalenie dyplomatów to bardzo poważny sygnał. Brytyjski odpowiednik KRRiT zapowiedział, że może wycofać telewizję RT na terenie ich państwa. To są środki dyplomatyczno-medialne. Zastanawiam się jak wygląda to głębiej. Prawdziwa polityka w tym przypadku, dzieje się pod spodem. Po co Rosja miałaby zabijać człowieka, który siedział u nich w więzieniu? Dali wymowny sygnał by zaprzestać działania przeciw Rosji – tłumaczył Chudkiewicz.

– To język, którym rozmawia ze światem. Jego samoloty naruszają przestrzeń powietrzną wielu państw. Ukraina, Syria - ingeruje w niepodległość tych państw. Chce żeby zachód się bał. Dąży do relacji z czasów Związku Radzieckiego – przedstawił Borowski.

Odpowiedź strony zachodniej

– Należy zastosować twarde sankcje ekonomiczne. Jeśli pojawi się duża podaż ropy, wówczas jej cena drastycznie spadnie. Wojna gospodarcza może ich rzeczywiście osłabić - podkreślił Borowski.

– Jeśli nie postawi mu się tamy, będzie szedł dalej. Najpierw zajął Krym, później zapytał się czy ma do tego prawo. Znamy działania rosyjskie, wiemy jak działać przeciw nim, jednak nie wszyscy chcą nas słuchać. Tych kwestii jest niezwykle dużo. Rosja się zbroi, mają coraz większe wydatki na wojsko. Nie oszczędzają. Jeśli dziś nie jesteśmy tego w stanie zatrzymać dziś, w przyszłości możemy mieć duży problem – kontynuował Chudkiewicz.

– Warszawa jest trudnym terenem. Potrzeba kandydata młodego, energicznego, wyrazistego. Mówiąc w swoim imieniu, stawiałbym na Patryka Jakiego, ponieważ dał się poznać Warszawiakom z najlepszej strony. Ci, którzy zostali wyrzuceni na bruk, zostali przez niego zauważeni. Będziemy jednak silnie pracować na każdego kandydata Zjednoczonej Prawicy. Dość już złodziejskiej polityki. Warszawa to wyjałowiona przez PO ziemia – podsumował Borowski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze