Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chiński atak na amerykański lotniskowiec!

MD 10:27 25 października 2016
Wikipedia
Chińczycy dokonali ataku na urządzenia delegacji przebywającej na pokładzie amerykańskiego lotniskowca USS Ronald Reagan. Celem mogły być informacje ekonomiczne lub wojskowe.

Chińscy hakerzy dokonali ataku na urządzenia delegacji poprzez próbę zainfekowania ich złośliwym oprogramowaniem Enfal, dzięki któremu można kopiować pliki z zawirusowanych komputerów oraz ściągać dodatkowe pliki. Delegacja przebywała na USS Ronald Reagan, amerykańskim lotniskowcu.

To nie jedyny w ostatnim czasie atak chińskich hakerów w Stany Zjednoczone. Niemal równolegle Chińczycy zaatakowali prywatna firmę pracującą dla Pentagonu. Latem dostrzeżono, że chińscy hakerzy związani z tamtejszym rządem umieszczają programy szpiegowskie w sieciach przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za budowę infrastruktury dla Departamentu Obrony USA.

Powodem ataku na urządzenia delegacji była prawdopodobnie chęć uzyskania danych ekonomicznych lub wojskowych. Według ekspertów, chińscy hakerzy nie po raz pierwszy starają się przeprowadzić atak z wykorzystaniem oprogramowania Enfal.

Źródło: defence24.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (odc.86/2) - BARBARA PIWNIK - REFORMA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI POTRZEBNA OD ZARAZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze