Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Chcą wykorzystać papieża do ataku na Szyszkę

9:44 2 czerwca 2017
Facebook/Matka Polka na Wyrębie
Raz na jakiś czas mamy z dziećmi przychodzą na wykarczowane tereny by protestować przeciwko prawu Szyszki o wycince drzew i o uchronieniu polskich puszczy przed kornikiem-drukarzem. W jaki sposób skandują? Karmiąc dzieci na pniach wyciętych drzew.

Protesty przeciwko ochronie lasów państwowych odbywają się od wczesnej wiosny, to wtedy pierwszy raz zrobiło się o sprawie głośno:

– Poczułam bezsilność, niemoc. Mam pięciomiesięcznego synka Ignasia i chciałabym, żeby wychował się wśród zieleni, a nie tylko betonu – mówiła w rozmowie z WP Kobieta Cecylia Malik.

Przypomnijmy, że prawo do samowolnej wycinki drzew zostało znowelizowane i ograniczone, więc te kilka polskich mam wychodzi z dużym opóźnieniem. Bicie piany i musztarda po obiedzie. 

Nie odbiłoby się to większym echem, gdyby nie fakt, że kobiety „walczące o zieleń” planują podróż do Watykanu na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Chcą przedłożyć apel, który ma na celu zaangażować naszego papieża w ochronę polskiej przyrody. Tylko po co? Minister Szyszko i polscy leśnicy znają się na ekologii, na przyrodzie i potrafią o nią zadbać.

Sprawa jest wykorzystywana politycznie, bo w dalszym ciągu nie dociera do eko-terrorystów fakt, że częściowa wycinka Puszczy Białowieskiej jest konieczna i jest właśnie po to by ją uchronić! Wszak to nie drwal, nie cieśla, a kornik drukarz i jego pasożytnicza działalność wyniszcza lasy. Tym kilku mamom jeszcze raz wyjaśniamy – W Polsce mamy doświadczonych i wyedukowanych leśniczych, którzy dbają o nasze lasy, więc może zamiast o rzekomo zagrożonej przyrodzie, warto porozmawiać z papieżem o pokoju na świecie? 

Dodajmy, że akcja lotu do Rzymu została ufundowana na jednym z portali internetowych, który zrzesza ludzi chcących założyć biznes albo zebrać środki na leczenie swoich bliskich, a niekoniecznie takich, którzy chcą się na kogoś lub na coś skarżyć. Niestety - środki udało się zebrać już kilka dni temu.

Źródło: wp.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.142/2) - LIZINIEWICZ: JAK EKOLODZY I OPOZYCJA GRAJĄ PRZYRODĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze