Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBŚP rozbiło grupę nielegalnie przewożącą odpady z Niemiec. ZOBACZ ile zarobili na sprowadzaniu śmieci!

AS 7:54 18 października 2018
pixabay
CBŚP zatrzymało osoby odpowiedzialne za nielegalny przewóz odpadów z Niemiec. Zarobili oni ponad 1 milion 200 tysięcy złotych na sprowadzaniu śmieci z Niemiec. Dwanaście osób usłyszało zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która przewiozła przez granicę prawie 4 tysiące ton śmieci.

Z ustaleń śledczych wynika, że odpady były przywożone z Niemiec do Polski na podstawie legalnych pozwoleń. Śmieci były przeznaczone do recyklingu, ale trafiały na wysypiska w Zgierzu, Sarbii i Bzowie. Mogły tam zostać przewiezione, bo do legalnych pozwoleń dorabiano dodatkowe fałszywe uprawnienia.

Pierwsze osoby zatrzymano w tej sprawie w 2016 roku. Policjanci CBŚP ujęli wtedy sześć osób, które są podejrzane o nielegalne składowanie odpadów na terenie Tokarni w województwie świętokrzyskim. W ostatnich dniach funkcjonariusze zatrzymali na terenie województw mazowieckiego, wielkopolskiego, śląskiego i małopolskiego kolejnych osiem osób. Postawiono im zarzuty nielegalnego sprowadzania odpadów z Niemiec, siedem osób z nich usłyszało jeszcze zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Zabezpieczono na poczet przyszłych kar majątek zatrzymanych w wysokości miliona złotych.

Śledztwo nadal jest rozwojowe, łącznie w wielu wątkach sprawy postawiono zarzuty dwudziestu osobom i służby nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (R. GROMADZKI) - PAWEŁ LISICKI - KTO ZABIŁ JEZUSA?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze