Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBŚP przechwyciło blisko 140 kg narkotyków. Ich wartość oszacowano na 7 mln zł

ds 8:50 13 października 2017
Wikimedia
CBŚP zatrzymało cztery osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która próbowała przemycić narkotyki z Polski do Skandynawii; zabezpieczono 138 kg narkotyków, głównie haszyszu, o czarnorynkowej wartości 7 mln zł – dowiedziała się PAP w CBŚP.

Do wykrycia kontrabandy, zatrzymania czterech osób i powodzenia operacji przyczyniła się współpraca funkcjonariuszy z Morskim Oddziałem Straży Granicznej, Europolem, policją norweską i Urzędem Celnym w Szwecji.

Jak zaznaczała rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, akcja zaczęła się w sobotę wieczorem, kiedy na przejście graniczne przyjechał samochodem osobowym na norweskich numerach rejestracyjnych 42-letni Dariusz T. W jego aucie policjanci znaleźli specjalnie skonstruowaną skrytkę, w której znajdowało się około 20 kg haszyszu. 

Do kolejnych zatrzymań doszło nazajutrz rano, kiedy policjanci CBŚP weszli na teren prywatnej posesji w województwie pomorskim. Z ich operacyjnych ustaleń wynikało, że w tym miejscu sprawcy zapakowali narkotyki do samochodu, którego użyli próbując przemycić towar. Podczas przeszukania budynków, w jednym z pomieszczeń funkcjonariusze znaleźli kolejne środki odurzające - 72 kg haszyszu, 24 kg marihuany, oraz sprzęt służący do ich specjalnego pakowania. Jeszcze tego samego dnia, wpadli następni członkowie grupy - 38-letni Adam S. i 52-letni Aleksander D. W samochodzie oraz mieszkaniu jednego z nich znaleziono kolejne narkotyki - tym razem 21 kg haszyszu i kilogram marihuany. Śledczy zabezpieczyli też gotówkę w rożnej walucie - na łączną kwotę ok. 150 tys. zł.

– W efekcie policyjnych działań z rynku zostało wyeliminowanych około 138 kg narkotyków, których czarnorynkową wartość śledczy oszacowali na około 7 milionów złotych – zaznacza Iwona Jurkiewicz.

Źródło: rp, interia

Wczytuję ocenę...


SALONIK POLITYCZNY (ODC.231) - OTO CO TAK NAPRAWDĘ STAŁO SIĘ PODCZAS WIZYTY PREZYDENTA DUDY W USA
Wczytuję komentarze...
Najnowsze