Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

CBA rozbiło międzynarodową grupę przestępczą. Zobacz co chciała zrobić w Polsce!

Sm 8:07 13 grudnia 2017
Międzynarodowa zorganizowana grupa przestępcza rozbita. 187 mln zł VAT zostaje w budżecie państwa. Funkcjonariusze z Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej specjalizującej się w wyłudzeniach VAT na wielką skalę. Usiłowali wyłudzić co najmniej 187 milionów zł ze Skarbu Państwa .

Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku prowadzi, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie, śledztwo dotyczące zorganizowanej, międzynarodowej, grupy przestępczej działającej na terenie Polski, Czech i Niemiec. Grupa działała w okresie od września 2015 roku do maja 2016 roku.  Poprzez szereg powiązanych ze sobą podmiotów i tzw. karuzelępodatkową usiłowała wyłudzić co najmniej 187 milionów zł podatku VAT

Zadaniem białostockich agentów CBA było ustalenie, wytropienie i zatrzymanie członków ścisłego kierownictwa grupy

Realizując ustalenia funkcjonariusze z Delegatury CBA w Białymstoku zatrzymali  w Częstochowie i okolicach  trzyosoby, stanowiące trzon tej międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej.  

Agenci CBA przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych, a także inne miejsca związane z przedmiotem śledztwazabezpieczając nośniki danych i dokumentację.

Zatrzymani przez CBA zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Warszawie, gdzie usłyszą zarzuty.

W toku śledztwa ustalono, że spółki poprzez szeregfikcyjnych międzynarodowych transakcji udokumentowanych fakturami uwiarygodniały obrót towarem: bateriami, kawą, słodyczami, czy innymi artykułami spożywczymi. Częścią łańcucha transakcji karuzelowych były tzw. słupy, czyli podmioty, które po dokonaniu szeregu transakcji ulegałylikwidacji. Tworzono pozory legalnej działalności. Podmioty działające w ramach „karuzeli podatkowej” miały w ten sposób podstawę do wystąpienia o zwrot podatku VAT z tytułu dokonywania (fikcyjnych) wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów – chciały wyłudzić zwrot 187 mln zł naliczonego VAT , kosztem budżetu państwa.

Nie można wykluczyć, że lista zatrzymanych przez CBA wydłuży się - śledczy nadal pracują nad zgromadzonym materiałem dowodowym.

Piotr Kaczorek, CBA

Źródło: Cba

Wczytuję ocenę...


OTO WIZJA PATRYKA JAKIEGO DLA WARSZAWY. ZOBACZ!
Wczytuję komentarze...
Najnowsze