Cały Toruń wyszedł zamanifestować! "My Polacy nie mamy niczego droższego niż nasze rodziny"

Artykuł
twitter.com

W dzisiejszym Marszu dla Życia i Rodziny w Toruniu uczestniczyły tłumy. Uczestnicy powoływali się na siłę polskiej rodziny i tradycyjnych wartości. Mszy św. w katedrze św. Janów poprzedzającej przejście ulicami Starego Miasta przewodniczył biskup toruński Wiesław Śmigiel.

Każdy z nas jest z jakiejś rodziny. Na Rynku Nowomiejskim zawsze podejmujemy znak błogosławieństwa i udzielamy go sobie wzajemnie. W tym roku hasło marszu to +Polska rodziną silna!+. To nie jest przypadek, że takie hasło może mieć miejsce i możemy je zdefiniować w ponad 150 polskich miastach. Tysiące osób biorą udział w tym wydarzeniu, które odbywa się od marca, ale dziś jest kulminacja. Dziś chcemy powiedzieć, że ojczyzna to także rodzina. W rodzinie myślimy o ojczyźnie, jesteśmy w ojczyźnie – mówił w trakcie marszu historyk kościoła z UMK oraz diakon stały diecezji toruńskiej prof. Waldemar Rozynkowski.

W tej ojczyźnie nas Bóg postawił. Może czasami myślimy, że gdzieś indziej byłoby lepiej, ale to są tylko nasze wyobrażenia. Bóg postawił nas w tym miejscu i w nim walczymy, troskamy się, żyjemy i w którym dochodzimy do świętości. Kiedy żyjemy w konkretnej rodzinie, ojczyźnie, to znak błogosławieństwa jest dla nas niezwykle ważny – wskazał prof. Rozynkowski.

"My Polacy nie mamy niczego droższego niż nasze rodziny. W rodzinach przetrwała Polska w czasach zniewolenia, codzienność i przyszłość to siła naszych rodzin. Mama, tata, dzieci, dziadkowie. Nie dajmy sobie tego odebrać. Pokażmy światu, że najważniejsza jest taka właśnie #Rodzina" – napisała z kolei wicepremier Beata Szydło.

 

W niedzielę pod hasłem "Polska rodziną silna!" w ponad 60 miastach w Polsce idą Marsze dla Życia i Rodziny. Marsze są - według organizatorów - publicznym świadectwem szacunku dla życia i rodziny oraz wyrażeniem oczekiwania zmian społeczno-prawnych, które zapewnią im ochronę. Marsze odbywają się w niedzielę m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Toruniu, Ełku, Gdańsku, Giżycku, Katowicach, Koszalinie, Olsztynie, Poznaniu, Siedlcach, Zamościu i Żywcu.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 r.; na przestrzeni 13 lat organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości.

Źródło: Centrum Prasowe PAP, twitter.com

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy