Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Były prezes stadniny koni w Michałowie będzie walczył w sądzie pracy

ma 14:18 20 kwietnia 2016
FLICKR.COM/WILLIAM MURPHY/CC BY-SA 2.0
Jak podaje Radio RMF FM, Jerzy Białobok, który został odwołany z funkcji prezesa stadniny koni w Michałowie, złożył dziś pozew do sądu w tej sprawie. Jest to pierwszy pozew po zwolnieniach prezesów. Jerzy Białobok ze swojego stanowiska został odwołany w lutym.

Głównym powodem złożenia pozwu przez Białoboka, są warunki, w jakich został on zwolniony. Były prezes michałowskiej stadniny przekonuje, że stało się to dwa lata przed odejściem na emeryturę, a więc w okresie ochronnym.

Pozew rozpatrzony zostanie w sądzie pracy w Jędrzejowie (woj. Świętokrzyskie). – To dotyczy praw pracowniczych. Tym bardziej, że ja miałem przepracowanych 39 lat w jednej instytucji – powiedział Białobok. Były szef stadniny powiedział również, że nie zgadza się z zarzutami o nieprawidłowościach przy dzierżawie koni.

Wcześniej złożenie pozwu zapowiedział także były prezes stadniny w Janowie Podlaskim Marek Trela.

Przypomnijmy, że w lutym szef ANR odwołał prezesa stadniny koni w Janowie Podlaskim Marka Treli i prezesa w Michałowie – Jerzego Białoboka. Na stanowisko szefa janowskiej stadniny został powołany ekonomista Marek Skomorowski. Jerzego Białobokę zastąpiła natomiast zootechnik Anna Durmała.

Źródło: rmf24.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze