Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Byli senatorowie PO na listach PiS. Karczewski: Wszystko niedługo będzie jasne

mk 8:34 3 września 2015
Stanisław Karczewskitelewizja republika
Niektórzy znajdą się na listach Prawa i Sprawiedliwości – stwierdził w programie „Prosto w oczy” wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski. Szef sztabu PiS w ten sposób mówił o senatorach PO, którzy odeszli z partii z powodów światopoglądowych. Nie chciał ujawnić żadnych nazwisk i stwierdził jedynie, że „wszystko niedługo będzie jasne”.

– My nie przykładamy aż takiej wagi do list wyborczych jak PO – stwierdził Karczewski, pytany o ostateczny kształt i prezentację listy wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem szefa sztabu PiS Platforma Obywatelska zrobiła show z ogłaszaniem kandydatów, licząc na to, że dzięki temu zwrócą na siebie uwagę.

Karczewski odniósł się także do informacji o kandydowaniu z list PO takich polityków jak Ludwik Dorn czy Grzegorz Napieralski. – Te dwa niespodziewane nazwiska świadczą o braku wiarygodności PO. Było wiele opinii Ludwika Dorna o PO i PO o Ludwiku Dornie, a nie były one pozytywne – przypominał wicemarszałek senatu.

Szef sztabu PiS przypominał też, że kiedyś współpracował z Dornem i był jego „cichym krytykiem”. – W tej chwili mogę być głośno. Dobrze się stało, bo już nikt nie będzie łączył Dorna z PiS-em, to bardzo duży pozytyw tej sytuacji – ocenił.

Zdaniem Stanisława Karczewskiego wciągnięcie na listy takich osób jak Grzegorz Napieralski czy Ludwik Dorn świadczy o tym, że „PO ma krótką ławkę i usilnie poszukuje polityków, którzy mogą zasilić jej szeregi”.

Pytany o los senatorów PO, którzy odeszli z partii, mówiąc o różnicach światopoglądowych, Karczewski zapewnił, że niektórzy znajdą się na listach Prawa i Sprawiedliwości. Jednak nie chciał ujawnić żadnych nazwisk. – Wszystko niedługo będzie jasne – stwierdził jedynie.

Pytany o Pawła Kowala, czy ostatecznie znajdzie się na listach PiS-u, szef sztabu PO jednoznacznie stwierdził, że „jego kandydatura nie przejdzie. – Był eurodeputowanym z naszych list, naszym posłem. Teraz jego kandydatura nie przejdzie, za dużo złych słów powiedział o PiS. Byliśmy w prawdziwym sporze – wyjaśniał wicemarszałek Senatu.


Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC.106) - OTO DLACZEGO ZAKUP F-35 ROZZŁOŚCIŁ ROSYJSKĄ AGENTURĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze