Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bydgoszcz: Ratownicy medyczni udzielali pomocy. Jeden ze świadków... zaczął im grozić bronią

AS 19:57 4 listopada 2018
tOrange.biz
– 2 listopada 2018 roku podczas pełnienia obowiązków służbowych i wykonywania medycznych czynności ratunkowych w mieszkaniu pacjenta ratownicy medyczni z Zespołu Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy zostali sterroryzowani bronią przez świadka będącego na miejscu wezwania – poinformował Krzysztof Wiśniewski, ratownik medyczny.

– Do ratowników medycznych mierzono z broni krótkiej stwarzając realnie niebezpieczną sytuację, która zagrażała bezpośrednio ich zdrowiu i życiu. Ratownicy medyczni zachowali profesjonalizm. Ich opanowanie i próby mediacji z napastnikiem poskutkowały odrzuceniem przez niego broni - pisał w oświadczeniu ratownik. 

– Sprawca został zatrzymany przez wezwany na miejsce zdarzenia patrol Policji. Ze względu na niezwykle niebezpieczną sytuację i silny stres ratownicy medyczni decyzją Dyrekcji WSPR w Bydgoszczy zakończyli tego dnia dyżur oraz zostali poinformowani o możliwości skorzystania z konsultacji psychologicznej. Dyrekcja dołoży wszelkich starań, aby sprawca tego zdarzenia został przykładnie ukarany - dodawał Krzysztof Wiśniewski. 

Ratownik zaapelował także o szacunek i respekt dla wszystkich służb ratowniczych. 

Źródło: wspr.bydgoszcz

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.142/2) - LIZINIEWICZ: JAK EKOLODZY I OPOZYCJA GRAJĄ PRZYRODĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze