Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

BRAWO! Pseudoekolodzy na łopatkach! Sprawę Puszczy Białowieskiej bierzemy w swoje ręce - sadzimy drzewa!

sm 20:46 1 maja 2018
fot. Ekologiczne Forum Młodzieży
1 maja 2018 w Puszczy Białowieskiej (Nadleśnictwo Hajnówka) o godz. 11:00 z inicjatywy Fundacji Ekologiczne Forum Młodzieży wraz z miejscową ludnością rozpoczęto odnawianie siedlisk zniszczonych przez gradację kornika drukarza. Młodzież z mieszkańcami Puszczy Białowieskiej posadzili ponad 2000 drzew.

„Jako młodzi Polacy - ekolodzy czujemy się odpowiedzialni za to wielkie dziedzictwo przyrodnicze jakim jest Puszcza Białowieska. Swoją postawą chcemy odnowić, to co zostało zniszczone, siedliska i gatunki, a zarazem chcemy wesprzeć miejscową ludność w tej trosce o wspólny dom jakim jest Puszcza Białowieska" - mówi Michał - 19 lat,wolontariusz Ekologicznego Forum Młodzieży.

„Tak jak pseudoekolodzy - ekoterroryści mieli prawo niszczyć Puszczę Białowieską, tak my mamy prawo ją odnowić, sadząc nowe drzewa, które posłużą przyszłym pokoleniom" - Ania - 22 lata, wolontariuszka.

Pan Kazimierz - lat 61, mieszkaniec Hajnówki - „Dziś nasze serce się raduje, kiedy możemy posadzić nowe drzewa, które zastąpią
hektary martwego lasu. Nie spodziewałem się, że dożyję tej chwili".


Miejscowa ludność wraz z młodzieżą wzięli sprawy w swoje ręce, tak jak nasi ojcowie i dziadowie od wieków sadzili lasy w Puszczy
Białowieskiej, tak my czując się odpowiedzialni za przyszłość puszczy, dlatego zaczęliśmy sadzić drzewa.

Zarząd Fundacji Ekologiczne Forum Młodzieży

dsc_3208_670

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.142/2) - LIZINIEWICZ: JAK EKOLODZY I OPOZYCJA GRAJĄ PRZYRODĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze