Brawo Polacy! Gramy o finał!

Zrzut ekranu z TVP Sport

Przed meczem z Włochami sprawa była jasna – aby awansować do półfinału Polska musiała wygrać jednego seta. Siatkarze wzięli to sobie do serca i w pierwszym secie rozbili rywali – wygrali 25:14. Wszyscy mogli odetchnąć ze spokojem. Mieliśmy już zapewnione miejsce w półfinale i zagramy o medale!

Polska rozbiła Włochy, wygrywając seta zapewniającego jej grę w półfinale mistrzostw świata. Później trener Vital Heynen zmienił skład i bardzo mało brakowało, wygralibyśmy cały mecz z gospodarzami mundialu.

Wynik Polska - Włochy 2:3 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25, 11:15). Jesteśmy zwycięzcami. W nagrodę mamy dwie szanse na medal. Możemy go sobie zapewnić już w sobotę, jeśli w półfinale pokonamy USA (mecz o 21.15).

Seta numer jeden wygrali i awans do półfinału MŚ wywalczyli: Fabian Drzyzga na rozegraniu, Michał Kubiak i Artur Szalpuk na przyjęciu, Bartosz Kurek na ataku, Piotr Nowakowski i Mateusz Bieniek na środku oraz Paweł Zatorski na libero.

Źródło: sport.pl