Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bosak: Gdyby wizy do USA zostały zniesione, może mielibyśmy exodus większy niż do Wielkiej Brytanii

MAD 17:00 17 lutego 2017
Telewizja Republika
- Obawiam się, ze gdyby wizy były zniesione, to mielibyśmy exodus do Stanów Zjednoczonych, być może nawet większy niż do Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania w pewien sposób nasyciła się tą imigracją zarobkową, nie jest państwem aż tak wielkim i Brytyjczycy też są niechętni kolejnej fali imigracji – natomiast USA są krajem zdecydowanie większym i przy pewnej różnorodności wewnętrznej w Stanach Polacy integrowali by się lepiej niż w Wielkiej Brytanii, bo amerykańskie społeczeństwo jest bardziej otwarte - powiedział dziś w programie "Republika po południu" Krzysztof Bosak, wiceprezes Ruchu Narodowego.

"Czy Trump poradzi sobie z imperium urzędniczym?"

- To jest zaskakujące, że dymisja nastąpiła tak szybko, ale nie jest zaskakujące, że to dymisja gen. Flynna, bo kontrowersje wokół niego były już wcześniej. Informacje o tym, że w przeddzień zaprzysiężenia miał gorącą linię z rosyjskim ambasadorem krążyły. Bezpośrednią przyczyną odwołania jest to, że prawdopodobnie oszukał wiceprezydenta, kłamiąc na temat swoich rozmów. Urzędnicy podawali informacje, że dzwonił on po to, by złożyć kondolencje po katastrofie z udziałem Chóru Aleksandrowa, wiemy, że faktyczna przyczyna to negocjowanie jakichś spraw politycznych z ambasadorem - powiedział Bosak o dymisji gen. Michaela Flynna.

- Myślę, że tu otoczenie Trumpa w przejmowaniu władzy nie postępuje profesjonalnie, niezależnie, czy te rozmowy były czy nie, nie należny kłamać, gdy ma się tak eksponowane stanowisko jak gen. Flynn. W otoczeniu Trumpa jest mnóstw wakatów, Trump ma problem ze skompletowaniem personelu do obsadzenia stanowisk rządowych. Pierwszym tygodniom towarzyszy masa przecieków. Trump na Twitterze skarży się na przecieki, traktuje to jako „plagę waszyngtońską” i tu ma rację. Nie może spokojnie pracować, ponieważ administracja jest mocno poprzetykana ludźmi z establishmentu, może to nawet nie są sympatycy Trumpa czy Obamy, musimy zdawać sobie sprawę, że wielu urzędników bliskich republikanom jest przeciwko Trumpowi. I to jest pytanie, czy on poradzi sobie przez najbliższe miesiące z zawładnięciem nad tym imperium urzędniczym - zastanawiał się wiceprezes Ruchu Narodowego.

Obietnice Trumpa

- Obawiam się, ze gdyby wizy były zniesione, to mielibyśmy exodus do Stanów Zjednoczonych, być może nawet większy niż do Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania w pewien sposób nasyciła się tą imigracją zarobkową, nie jest państwem aż tak wielkim i Brytyjczycy też są niechętni kolejnej fali imigracji – natomiast USA są krajem zdecydowanie większym i przy pewnej różnorodności wewnętrznej w Stanach Polacy integrowali by się lepiej niż w Wielkiej Brytanii, bo amerykańskie społeczeństwo jest bardziej otwarte, a Polacy jako przedstawiciele kultury europejskiej są Anglosasom znacznie bliżsi niż np. Meksykanie czy inne nacje - stwierdził Krzysztof Bosak.


Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
Dr Aondo-Akaa: Chcę porozmawiać z protestującymi bez ich matek. Mówmy z nimi! Oni są osobami równorzędnymi

Wczytuję komentarze...
Najnowsze