Borussia ograła Bayern w półfinale pucharu Niemiec

FACEBOOK.COM/BVB

Borussia Dortumnd awansowała do finału pucharu Niemiec. Podopieczni Jurgena Kloppa w półfinale pokonali Bayern Monachium. Po upływie regulaminowego czasu utrzymywał się remis 1:1. Dortmundczycy tryumfowali dopiero w konkursie rzutów karnych.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Pepa Guardioli. Faworyzowany Bayern Monachium objął prowadzenie w 30 minucie za sprawą Roberta Lewandowskiego. Dla Polaka była to trzecia bramka w trzecim spotkaniu przeciwko byłemu klubowi. Kwadrans przed końcem meczu do wyrównania doprowadził Pierre-Emerick Aubameyang. Sędzia zarządził dogrywkę a ta nie przyniosła bramek. W konkursie rzutów karnych z lepszej strony pokazali się zawodnicy Borussi. Monachijczycy nie trafili żadnej z czterech wykonywanych jedenastek.

Po zderzeniu z Mitchellem Langerakiem złamania kości nosowej oraz górnej kości szczęki doznał Robert Lewandowski. Polak został przetransportowany do szpitala gdzie stwierdzono u niego wstrząśnienie mózgu. W spotkaniu wziął udział również Jakub Błaszczykowski, który przebywał na boisku 83 minuty.

Źródło: reuters.com