Borussia Dortmund zremisowała z Vfl Wolfsburg

facebook.com/BVB

W meczu 16. kolejki niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund zremisowała na własnym stadionie z Vfl Wolfsburg 2 : 2. Zarówno Jakub Błaszczykowski jak i Łukasz Piszczek z Borussi Dortmund a także Mateusz Klich z Vfl Wolfsburg nie wystąpili w tym spotkaniu.

Borussia Dortmund zawodzie w obecnych rozgrywkach Bundesligi. Na 16 rozegranych spotkań zanotowała tylko 4 zwycięstwa i aż 9 porażek. Mecz z Wolfsburgiem, który w tym sezonie radzi sobie nadspodziewanie dobrze, miał być dobrą okazja do przełamania złej serii.

Piłkarze Jurgena Kloppa od początku spotkania wzięli się do „roboty”. Już w pierwszej minucie BVB miało dobrą okazję, aby otworzyć wynik meczu. İlkay Gündoğan przedarł się lewym skrzydłem, dośrodkował do Pierre-Emerick Aubameyang, ale Gabończyk strzelił powyżej poprzeczki. Kilka minut póżniej były piłkarz Saint-Étienne zdobył pierwszą bramkę. Znakomicie lewą flanką przedarł się Ciro Immobile, który podał do nadbiejacego z prawej strony pola karnego   Aubameyanga, a ten skierował piłke do bramki.

W kolejnych minutach Wolfsburg starał sie utrzymywać dłużej przy piłce, natomaist BVB cofnęła się do obrony, czekjąc na okazje do kontrataku. W 27 min Sebastian Kehl sfaulował jednego z piłkarzy “Wilków”. Rzut wolny na bramkę zamienił  Kevin De Bruyne, który popisał sie technicznym strzałem w prawy róg bramki Mitchella Langeraka.

Drużyna Kloppa podrażniona stratą bramki, ponownie zaatakowała. W 36 minucie świetnym podaniem został obsłużony Ciro Immobile. Włoch uderzył z woleja, jednak jeszcze lepszą interwencją popisał się Diego Benaglio. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. To zespół gości dłużej utrzymywał się przy piłce. W 48 minucie ładną akcję przeprowadził Ivan Perišić i Bas Dost, jednak na postarunku stał bramkarz Borussi.

W 64 min po raz kolejny pokazał sie Immobile, który był najgozniejszym piłkarzem BVB. Włoch oddał silny, jednak niecelny strzał. W końcu były napastnik Torino dopiął swego. Pod polem karnym Wolfsburga piłkę odebrał Oliver Kirch, podał do Immobile, a ten bez namysłu potęznie uderzył obok bramkarza Wilków.  Kiedy wydawało się, że Dortmund utrzyma jednobramkowe prowadzenie do końca spotkania, obrońca Wolfsburga Naldo, trafił do siatki. Borussia próbowała ponownie zmienić wynik, lecz zespół gości utrzymał korzystny dla siebie rezultat.

Borussia Dortmund, po remisie z zespołem Wolfsburga, nadal znajduje się na 16. miejscu. Vfl Wolfsburg utrzymało pozycję wicelidera a do prowadzącego Bayernu traci 4. pkt.