Borussia Dortmund po porażce wciąż na dnie

FACEBOOK.COM/BVB

Borussia Dortmund przegrała na własnym boisku z Augsburgiem 0:1 (0:0) w środowym meczu 19. kolejki niemieckiej ekstraklasy. Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski nie znaleźli się w kadrze meczowej gospodarzy.

Piszczka zabrakło z powodu drobnego problemu mięśniowego, a Błaszczykowski dopiero wraca do formy po długiej przerwie.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu strzelił w 50. minucie Raul Bobadilla. Niespełna kwadrans później Christoph Janker z Augsburga został ukarany czerwoną kartkę. Jednak mimo gry w przewadze, podopieczni Juergena Kloppa nie byli w stanie wyrównać.

W poprzedniej kolejce ligowej Borussia bezbramkowo zremisowała z Bayerem Leverkusen i z dorobkiem 16 punktów zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Po dwa oczka traci do Herthy Berlin, VfB Stuttgart i Freiburga.

W innym środowym spotkaniu FC Koeln bezbramkowo zremisowało na własnym boisku z VfB Stuttgart. Cały mecz w barwach gospodarzy rozegrał Paweł Olkowski. Jego klubowi koledzy Sławomir Peszko zszedł w 59. minucie, a Adam Matuszczyk nie znalazł się w kadrze meczowej.

Natomiast Hoffenheim z Eugenem Polanskim w składzie przegrało u siebie z Werderem Brema 1:2. Hertha Berlin uległa na własnym boisku Bayerowi Leverkusen 0:1. W 84. minucie w zespole gości pojawił się Sebastian Boenisch.

We wtorek Bayern Monachium zremisował przed własną publicznością z Schalke 04 Gelsenkirchen 1:1 (0:0), a Robert Lewandowski wszedł na boisko 10 minut po przerwie. Był to drugi mecz z rzędu bez zwycięstwa mistrza Niemiec.