Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Boniek: Ekstraklasa jest ładnie opakowana, problem jest gra w pucharach | Rzeźniczak: Najważniejsze jest mistrzostwo

Mateusz Kosiński 21:29 5 czerwca 2017
Zbigniew Boniekflickr.com/Piotr Drabik/CC BY-SA 2.0
Wczoraj zakończył się tegoroczny sezon ekstraklasy. Wszystko już jest jasne - ligę wygrała Legia, w pucharach zagra Lech i Jagiellonia, spadkowiczami zostali Ruch Chorzów i Górnik Łęczna. Właśnie trwa gala ekstraklasy, gdzie podsumowany zostanie sezon, a my na miejsuc rozmawialiśmy ze Zbigniewem Bońkiem, prezesem PZPN-u i Jakubem Rzeźniczakiem, kapitanem Legii Warszawa.

Telewizja Republika: Panie prezesie, jak ocenia pan zakończony sezon ekstraklasy? Wspaniała, emocjonująca końcówka...

Zbigniew Boniek: Dopóki polskie kluby grają między sobą to wygląda to dobrze. Nasz problem zaczyna się, gdy gramy w eliminacjach do europejskich pucharów. To jest weryfikacja polskiej piłki ligowej. Wszyscy się podniecamy końcówką, cztery drużyny walczące o mistrza, wielkie emocje, ale z czego to się bierze? Cztery drużyny i żadna nie dominuje, one są na podobnym poziomie. Mogła wygrać Jagiellonia, mogła wygrać Lechia, mógł wygrać Lech... To w jednym sensie jest dobre, ale z drugiej strony brak drużyny przewodniej, mocnej, silnej.

Czyli nie spodziewa się pan polskiej sensacji w europejskich pucharach?

O Legię zawsze jestem spokojny, Legia to jednak drużyna, która ma doświadczenie i jakoś sobie poradzi. Jednak w ostatnich pięciu, szcześciu latach nikt poza Legią i Lechem nie przeszedł wstępnej rywalizacji.

A w kwestii wizerunkowej? Nie da się ukryć rozwój. Jeśli porównać końcówkę sezonu sprzed 10 lat, a porównać dzisiaj, to ta polska ekstraklasa podniosła się poziomem...

Nasza pika jest dobrze opakowana i dobrze wygląda. Jak porównamy Polskę 10 lat temu i Polskę dzisiaj, to jak duża jest różnica chociażby w kwestii stadionów.

Źródło: Telewizja RepublikaWczytuję ocenę...
PILNUJMY POLSKI - ODC. 12 - CZY USTAWA USA 447 JEST ZAGROŻENIEM DLA POLSKI?

Wczytuję komentarze...
Najnowsze