Bodnar szósty w czasówce

facebook.com/PZKol

Maciej Bodnar zajął szóste miejsce w jeździe indywidualnej na czas na igrzyskach olimpijskich w Rio. Najszybszy był Szwajcar Fabian Cancellara. Na czternastej pozycji uplasował się natomiast drugi z reprezentantów Polski Michał Kwiatkowski.

Kolarze rywalizowali na trasie o długości 54 kilometrów. Cancellara uzyskał czas 1:12:15.42. Dla Szwajcara to już drugi triumf na igrzyskach w tej konkurencji, wcześniej wywalczył złoto w Pekinie w 2008 roku. Srebrny medal zdobył Holender Tom Dumoulin. Brytyjczyk Christopher Froome powtórzył swój wynik z olimpiady w Londynie i stanął na najniższym stopniu podium.

Michał Bodnar na pierwszym pomiarze plasował się na dziesiątej pozycji, ale z każdym kolejnym piął się w górę klasyfikacji. Ostatecznie szóste miejsce dał mu rezultat 1:14:05.89. Czternasty Michał Kwiatkowski wykręcił czas 1:15:55.49.

Wcześniej rozegrano również jazdę indywidualną na czas kobiet. W tej rywalizacji udział wzięły również dwie polskie zawodniczki Katarzyna Niewiadoma i Anna Plichta. Polki nie wystąpiły niestety w głównych rolach i zajęły odpowiednio osiemnastą i dziewiętnastą pozycję. 29-kilometrową trasę najszybciej pokonała Amerykanka Kristin Armstrong. Srebro wywalczyła Olga Żebielińska z Rosji, zaś brąz Holenderka Anna van der Breggen.

Źródło: rio2016.com