Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak: W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości możemy chlubić się postawą Wojska Polskiego

AS 21:30 19 kwietnia 2018
mon.gov.pl
- Dziś obchodzimy święto Garnizonu Warszawa. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości możemy chlubić się postawą Wojska Polskiego i żołnierzy zawsze gotowych do najwyższych poświęceń w obronie naszej wolności – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystego apelu z okazji święta Dowództwa Garnizonu Warszawa.

W czwartek, 19 kwietnia szef MON uczestniczył w obchodach święta Dowództwa Garnizonu Warszawa, które odbyły się na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego przed Grobem Nieznanego Żołnierza. W uroczystości uczestniczył także Andrzej Duda, Prezydent RP oraz przedstawicie kierowniczej kadry MON i Sił Zbrojnych  RP. 

Minister Mariusz Błaszczak przypominając rolę jednostek podległych Dowództwu Garnizonu Warszawa zaznaczył, że choć żołnierze kojarzą się z głownie z asystą honorową, to należy pamiętać, że wielu z nich zabezpiecza funkcjonowanie pozostałej części Wojska Polskiego, tak by była ona gotowa do obrony Rzeczypospolitej.

Szef MON podziękował za nienaganną służbę i pracę, a rodzinom za zrozumienie.  - Dziękuję za służbę żołnierzom i za pracę pracownikom wojska. Życzę wszystkiego najlepszego, dalszej spokojnej służby. Chcę podziękować także waszym rodzinom, najbliższym za wsparcie, jakiego udzielają wam na co dzień – mówił Mariusz Błaszczak.

 

W trakcie uroczystości minister obrony narodowej oraz dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Robert Głąb wręczyli żołnierzom i pracownikom wojska medale Za Zasługi dla Obronności Kraju. 

Prezydent Andrzej Duda w trakcie wystąpienia przed Grobem Nieznanego Żołnierza stwierdził, że Plac Marszałka J. Piłsudskiego, to święte dla Polaków miejsce, gdzie oddawany jest hołd wszystkim polskim patriotom, żołnierzom i bohaterom, którzy walczyli o niepodległość Polski.  Zaznaczył, że Grób Nieznanego Żołnierza to także miejsce zaszczytne. − Nie wszystkie formacje, jednostki wojskowe mają ten zaszczyt, aby móc obchodzić swoje święto w tym właśnie miejscu, na tym placu, w cieniu Grobu Nieznanego Żołnierza − dodał Prezydent.

 

Źródło: mon.gov.p

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - ŚMIERĆ PAWŁA ADAMOWICZA TO OKAZJA DO OKŁADANIA SIĘ DESKAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze