Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak: Stany Zjednoczone bardzo poważnie traktują obecność wojsk amerykańskich w Polsce

AS 17:00 27 kwietnia 2018
mon.gov.pl
– Mamy powody do satysfakcji, gdyż Stany Zjednoczone bardzo poważnie traktują obecność wojsk amerykańskich w Polsce –mówił Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej po spotkaniu z Doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych – Johnem Boltonem w Waszyngtonie.

Mamy powody do satysfakcji, gdyż Stany Zjednoczone bardzo poważnie traktują obecność wojsk amerykańskich w Polsce –mówił Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej po spotkaniu  z Johnem Boltonem, doradcą ds. Bezpieczeństwa Narodowego Prezydenta Stanów Zjednoczonych  w Waszyngtonie.
 
 W trakcie rozmowy poruszono kwestie zwiększenia zaangażowania wojsk amerykańskich w Polsce oraz zagadnienia bilateralnej współpracy zbrojeniowej w procesie modernizacji  Sił Zbrojnych, w którym Stany Zjednoczone są istotnym partnerem. Minister Błaszczak wspomniał o trwających negocjacjach na II fazę kontraktu na system obrony przeciwrakietowej oraz nowoczesnym systemie dowodzenia polem walki. Omawiano też wyzwania sojuszniczej reformy dowodzenia i przygotowania do zbliżającego się szczytu NATO w Brukseli.
 
 -  Jestem podbudowany tym, że relacje polsko- amerykańskie są tak dobre, bo to jest dobre dla Polski - podkreślił  szef MON po spotkaniu w Białym Domu.
 
Wcześniej szef MON rozmawiał z przewodniczącym komisji sił zbrojnych Izby Reprezentantów, a także z przedstawicielami komisji sił zbrojnych Senatu.
 
W spotkaniach  uczestniczy także Tomasz Szatkowski, podsekretarz stanu w MON  oraz generał dywizji Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych.

  
W drugim dniu wizyty w Waszyngtonie polski minister obrony spotka się  z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem.

Źródło: mon.gov.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (R. GROMADZKI) - WITOLD GADOWSKI - PRZEGRYWAMY NASZĄ POLSKĘ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze