Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak: Pieniądze, które chcemy zainwestować w stałą bazę wojsk amerykańskich, to będą pieniądze zainwestowane w infrastrukturę

AS 8:12 24 września 2018
Telewizja Republika
– Zauważmy, że stałe bazy amerykańskie wszędzie na świecie, to impuls rozwojowy. Zabiegają państwa o to, żeby były stałe bazy, dlatego, że to zwiększa obrót gospodarczy, bo przyjeżdżają żołnierze amerykańcy, ze swoimi rodzinami - powiedział Mariusz Błaszczak w rozmowie z Katarzyną Gójską w radiowej Jedynce.

– W projekcie budżetu, który już stał się obowiązującym aktem prawnym w Stanach Zjednoczonych, na rok 2019, są zapisane większe środki na armię Stanów Zjednoczonych, a również w tej ustawie jest zobowiązanie, które Kongres Stanów Zjednoczonych  nałożył na Pentagon, ws. dokonania oceny stałej obecności wojsk amerykańskich w Polsce. To jest fakt – powiedział Mariusz Błaszczak w rozmowie z Katarzyną Gójską w radiowej Jedynce. 

– – Uważam, że to jest działanie na szkodę bezpieczeństwa Polski. Popatrzmy, pieniądze, które chcemy zainwestować w stałą bazę wojsk amerykańskich, to będą pieniądze zainwestowane w infrastrukturę, która będzie częścią sytemu obronnego Rzeczypospolitej Polskiej. Zauważmy, że stałe bazy amerykańskie wszędzie na świecie, to impuls rozwojowy. Zabiegają państwa o to, żeby były stałe bazy, dlatego, że to zwiększa obrót gospodarczy, bo przyjeżdżają żołnierze amerykańcy, ze swoimi rodzinami  - dodał minister obrony narodowej. 

Źródło: Polskie Radio

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.135/1) - ZOBACZ CO SIĘ STANIE JAK TUSK RZĄDZIŁBY POLSKĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze