Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bielan: Dla nas Polska jest jedna!

kos 19:06 14 listopada 2017
Adam Bielan, wicemarszałek Senatu Telewizja Republika
Dzisiejszym rozmówca Aleksandry Zarzyckiej w programie „Z Wiejskiej na gorąco” był Adam Bielan, wicemarszałek Senatu. – Do podsumowania, do świętowania półmetka rządu podchodzimy bardzo metodycznie. Mówiliśmy już od wiosny, że zmiany, rekonstrukcję rządu będziemy dokonywać w oparciu o ocenę pracy poszczególnych resortów. Dopiero na końcu będą wnioski personalne – ocenił Adam Bielan.

Dziś odbyła się konferencja prasowa premier Beaty Szydło i prezesa Jarosława Kaczyńskiego – Dzisiaj pani premier Beata Szydło, wraz z liderem Zjednoczonej Prawicy, Jarosławem Kaczyńskim podsumowali to co udało się dokonać w ciągu dwóch lat. Fakt, że było sporo sukcesów, a porażek niewiele znajduje swoje odnotowanie w sondażach opinii publicznej, które dają nam jeszcze większą przewagę w ewentualnych wyborach niż dwa lata temu. To pokazuje najlepiej, że Polacy widzą realne sukcesy podczas tych dwóch lat. Te duże sukcesy to wielkie kampanie społeczne, jak 500 +. Mówimy o tym programie często, bo był szalenie atakowany przez obecną opozycję, a wówczas partię rządzącą. Pamiętamy te słynne wypowiedzi Ewy Kopacz, że jej kaktus wyrośnie na dłoni, jeśli PiS wprowadzi ten program. Straszono Polaków scenariuszem drugiej Grecji, że Polska zbankrutuje jeżeli nasz rząd wprowadzi ten program. Nie tylko udało się wprowadzić ten program, ale deficyt jest niższy niż planowano za rządów Platformy Obywatelskiej. Udało się oszczędzić mnóstwo pieniędzy uszczelniając system podatkowy, z którego różne międzynarodowe mafie, organizacje przestępcze, w czasie 8 lat rządów Platformy Obywatelskiej, pieniądze wyprowadzały. To działo się również zdaniem wielu niezależnych ekonomistów, np. z PricewaterhouseCoopers, jednej z największych agencji audytorskich na świecie. Podczas ośmiu lat rządów PO wyciśnięto z Polski ponad 200 miliardów złotych. To kwota porównywalna z tą, którą przez te 8 lat otrzymaliśmy z Unii Europejskiej jeśli odejmiemy składki, które musimy wpłacać – dodaje nasz rozmówca.

"Zmieniliśmy metody inwestowania"

– Tych sukcesów było więcej, spełniliśmy inne obietnice złożone Polakom, np. obniżenie wieku emerytalnego. Ta obietnica również była kosztowna, a budżet się nie załamał, a wręcz deficyt jest niższy, nie tylko według strony rządowej, a również Komisji Europejskiej. Mamy bardzo dobry stan finansów publicznych, dobry stan gospodarki, najniższe od 1989 r. bezrobocie, wysokie tempo wzrostu gospodarczego, bardzo dobry bilans handlowy. To świetne wiadomości dla kraju i dla wielu Polaków. Zmieniliśmy również metody inwestowania, budowania dużych projektów infrastrukturalnych. Nie koncentrujemy się wzorem Platformy w tych dużych ośrodkach, 5-ciu największych miastach, ale inwestujemy również w mniejsze ośrodki – Polska jest jedna. Należy inwestować w te zapomniane za rządów Platformy regiony, o tym może świadczyć projekt Via Carpatia, trasy, która wiedzie przez ścianę wschodnią, od Białegostoku, przez Lublin, po Rzeszów. Ta trasa kosztuje 30 miliardów złotych, ale jest bardzo ważna, nie tylko dla Polski, gdyż łączy kraje bałtyckie z południem Europy – zakończył Adam Bielan.


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


ODDAJĘ PAŃSTWU GŁOS - WITOLD GADOWSKI - WIELKA NIENAWIŚĆ HEJTERÓW PRZED TVP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze