Bayern Monachium mistrzem Niemiec

FLICKR.COM/SLAWEK'S/CC

Bayern Monachium obronił mistrzostwo kraju i po raz 25. zakończy rozgrywki na pierwszym miejscu. Dla Roberta Lewandowskiego to trzecie mistrzostwo Niemiec. Dwa pierwsze odniósł w barwach Borussi Dortmund.

Bawarczycy, dzięki trafieniu Bastian Schweinsteigera, swoje sobotnie spotkanie z Hethą Berlin wygrali 1:0. Podopieczni Pepa Guardioli do niedzieli musieli czekać na reakcje drugiego w tabeli Wolfsburga. Aby zachować matematyczne szanse na mistrzostwo Niemiec zespół „Wilków” musiał pokonać na wyjeździe Borussie Moenchengladbach. Spotkanie długi czas nie przynosiło bramek co zmusiło podopiecznych Dietera Heckinga do podjęcia większego ryzyka, co przyniosło odwrotny od oczekiwanego efekt. W 90 minucie Borussia objęła prowadzenie za sprawą Maxa Krause a marzenia Wolfburga prysły. Niedługo później wybrzmiał ostatni gwizdek sędziego a tym samym kolejne mistrzostwo Niemiec trafiło do Monachium.

Swój udział w Mistrzostwie Niemiec w wykonaniu Bayernu Monachium miał Robert Lewandowski. Polak w 28 spotkaniach przebywał na boisku łącznie przez 2245 minut, strzelił 16 bramek (średnio bramka na 140 minut) i zanotował 6 asyst.

Źródło: reuters.com