Bayern i Barcelona w półfinale. Lewandowski trafił

FACEBOOK.COM/RL9OFFICIAL

Bayern Monachium zapewnił sobie awans do półfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rewanżowe spotkanie z FC Porto Bawarczycy wygrali aż 6:1 a autorem dwóch trafień został Robert Lewandowski. Promocję do następnej rundy uzyskała również FC Barcelona, która dzięki dwóm trafieniom Neymara, pokonała PSG 2:0.

Rewanżowe spotkanie Bayernu Monachium z FC Porto wzbudziło zainteresowanie tysięcy fanów z całego świata. Zeszłotygodniowa wyjazdowa porażka 1:3 zyskała miano największej sensacji tej fazy Champions League. Bawarczycy do awansu potrzebowali zwycięstwa 2:0 a swój podstawowy plan zrealizowali w ciągu 22 minut. Autorami pierwszych trafień zostali Thiago Alcantara i Jerome Boateng. Podopieczni Pepa Guardioli na tym nie poprzestali i do przerwy prowadzili już 5:0. W 27. i 40. minucie na listę strzelców wpisywał się Robert Lewandowski. W 74 minucie honorwe trafienie dla „Smoków” zaliczył Jackson Martinez, jednak niespełna kwadrans później wynik na 6:1 podwyższył Xabi Alonso. Ostatecznie w dwumeczu Bayern wygrał 7:4, ale najważniejsze dla kibiców Bawarczyków jest potwierdzenie przez Monachijczyków aspiracji do wygrania tegorocznej Ligi Mistrzów.

Przed łatwiejszym zadaniem stanęli zawodnicy FC Barcelony. Katalończycy wygrali pierwsze spotkanie z PSG 3:1 a rewanż odbywał się na Camp Nou. Już w 14 minucie Neymar podwyższył stan dwumeczu na 4:1. Brazylijczyk został także autorem drugiego trafienia a prowadzona przez Luisa Enrique Barcelona awansowała do półfinału.

Dziś zostaną rozegrane pozostałe ćwierćfinały Ligi Mistrzów. Real Madryt podejmie na swoim stadionie Atletico, natomiast Monaco spróbuje odwrócić losy dwumeczu z Juventusem Turyn.

Źródło: reuters.com