Barcelona po raz drugi ogrywa Arsenal

od lewej: Suarez, Messi, Neymar
facebook.com/uefachampionsleague

Barcelona wygrała u siebie 3:1 z Arsenalem Londyn w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramki strzelali Elneny dla gości i oczywiście Neymar, Suarez i Messi dla gospodarzy.

Londyńczycy po przegranej u siebie 0:2 w pierwszym meczu nie mieli nic do stracenia. Dla tego też od początku grali ambitnie i w sposób otwarty. To jednak Barcelona przeprowadzała groźniejsze akcje. W jednej z nich Messi będąc sam na sam, po doskonałym dograniu Neymara, przegrał pojedynek z Ospiną. Niedługo później było już jednak 1:0, kiedy to Brazylijczyk wykończył akcję po asyście Suareza. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część gry.

Sześć minut po przerwie Arsenal zdołał wyrównać. Piękny strzałem z 16 metra, po wyłożeniu piłki przez Sancheza popisał się Elneny. Gospodarze w odpowiedzi podkręcili tempo. Skutkiem tego była przepiękna bramka zdobyta przez Suareza. Urugwajczyk świetnie złożył się do strzału z woleja i uderzył w samo „okienko” po dośrodkowaniu od Daniego Alvesa. Chwilę później Welbeck był bliski szybkiego doprowadzenia do remisu ale trafił jedynie w słupek. W 88 minucie wynik spotkania ustalił Messi piękną podcinką pokonując Ospinę. Tym samym Arsenal odpadł z rozgrywek, a Barcelona zagra w ćwierćfinale.

Źródło: uefa.com, goal.com