Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ast: z pokorą podchodzimy do wszystkich sondaży – również tych zlecanych przez „Gazetę Wyborczą”

M.N. 18:43 13 marca 2019
Telewizja Republika
Z pokorą podchodzimy do wszystkich sondaży – również tych zlecanych przez „Gazetę Wyborczą”. Jesteśmy na wiele tygodni przed wyborami do PE. W kampanii przedstawimy mocny program i ostatecznie o tym, jakie poparcie ma Zjednoczona Prawica zdecydują wyborcy – powiedział dla Telewizji Republika Marek Ast – Prawo i Sprawiedliwość.

Sejmowa komisja regulaminowa uznała w środę, że oświadczenie Stefana Niesiołowskiego (PSL-UED), w którym zrzekł się on immunitetu, jest formalnie poprawne. Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym.

– Tego rodzaju obrona w świetle argumentów, które przedstawia prokuratura jest dopuszczalna, bo każdy ma prawo się bronić Jednak ciężar zarzutów jest poważny, bo skoro dotyczy spraw korupcyjnych, to wszystko wymaga wyjaśnienia. Tutaj oczywiście rozstrzygnie sąd, ale na tym etapie każdy ma prawo do obrony. Kwestię zrzeszenia się immunitetu oceniam pozytywnie – mówił na antenie Telewizji Republika Marek Ast. 

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia do Sejmu wpłynął wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu Niesiołowskiemu. Prokuratura Krajowa poinformowała, że prokurator zamierza postawić posłowi PSL-UED zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Według prokuratury, materiał dowodowy "wskazuje na to, że Stefan Niesiołowski w związku ze sprawowaną funkcją posła w okresie od stycznia 2013 r. do końca 2015 r. wielokrotnie przyjmował korzyści osobiste w postaci usług seksualnych, w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów”.

Pod koniec lutego Niesiołowski złożył wniosek o zrzeczeniu się immunitetu. Wcześniej zapewniał, że żadnych łapówek nie brał. Oświadczył też, że nie zna zatrzymanych przez CBA biznesmenów.

SONDAŻ „GAZETY WYBORCZEJ”

Opozycja korzysta na zjednoczeniu i wychodzi na prowadzenie. PiS traci poparcie w miastach i wśród młodszych wyborców. Niezły wynik osiąga też Wiosna Biedronia, Kukiz'15 utrzymuje się powyżej progu wyborczego - informuje "Gazeta Wyborcza", powołując się na sondaż "Liczymy się z Polakami".

– Z pokorą podchodzimy do wszystkich sondaży – również tych zlecanych przez „Gazetę Wyborczą”. Jesteśmy na wiele tygodni przed wyborami do PE. W kampanii przedstawimy mocny program i ostatecznie o tym, jakie poparcie ma Zjednoczona Prawica zdecydują wyborcy – powiedział Ast, który był gościem programu „Z wiejskiej na gorąco”. 

– Sondaże niezależnych ośrodków wskazują na zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy. Jest tendencja odwrotna do tego sondażu, który ukazał się w „Gazecie Wyborczej” – dodał. 

IPN – „Bury”

Ambasador RP został wezwany do białoruskiego MSZ w związku z poniedziałkowym oświadczeniem IPN, w którym uznano za "wadliwe" wcześniejsze ustalenia tej instytucji, mówiące, że zabójstwa popełnione przez oddział Romualda Rajsa "Burego" "należą do zbrodni ludobójstwa".

– IPN prowadzi niezależne badania i stwierdził niewinność kapitana „Burego”. To jest absolutnie nasza wewnętrzna polska sprawa – kultywowanie pamięci Żołnierzy wyklętych. Ja mogę podejść z pewnym zrozumieniem strony białoruskiej, ale tego rodzaju presja w żaden sposób nie może mieć wpływu na niezależne badania – podkreślił Marek Ast z PiS.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


JAKUB ZGIERSKI (MŁOT NA MARKSIZM) - FASZYZM NA LEWICY. OTO FAKTY
Wczytuję komentarze...
Najnowsze