Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Armia USA niemile widziana w Giżycku? Ciężkie pobicie żołnierza

am 20:45 6 grudnia 2017
nowy.dzienniknarodowy.pl
W Giżycku pobito amerykańskiego żołnierza i towarzyszącego mu pracownika cywilnego armii USA. Policja zatrzymała trzy osoby mające związek z napadem. Jednej postawiono już zarzut napadu rabunkowego i brutalnego pobicia - podała prokuratura rejonowa w Giżycku.

Grzegorz Ryński, prokurator rejonowy w Giżycku poinformował, że do napaści i pobicia doszło w nocy z 2 na 3 grudnia. Zajście miało miejsce w jednym z lokali, gdzie amerykański żołnierz przebywał wraz z cywilnym pracownikiem armii USA.

Sprawcy napadli i ciężko pobili żołnierza – ma m.in. złamaną twarzoczaszkę. Trafił do szpitala w Niemczech. Cywilny pracownik także jest pokrzywdzony w tym zdarzeniu - mówił prokurator Ryński.

W wyniku żmudnej pracy policji i prokuratury zatrzymano trzy osoby mające związek ze zdarzeniem. Aktualnie prokurator prowadzi z osobami zatrzymanymi czynności. Jednemu z zatrzymanych mężczyzn prokuratura postawiła już zarzut napadu rabunkowego i ciężkiego pobicia, za co grozi kara od dwóch do 12 lat więzienia - kontynuował.

– Zatrzymani mężczyźni mogą mieć także związek z wcześniejszym, innym pobiciem, do którego doszło we wrześniu. Prokurator jeszcze nie zdecydował, czy połączyć oba te postępowania w jedno - podkreślił.

W sprawie pobicia i napadu na żołnierza amerykańskiego i cywilnego pracownika trwają z udziałem zatrzymanych mężczyzn czynności i od nich będzie zależeć, czy prokurator wystąpi z wnioskami do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu - podsumował prokurator rejonowy w Giżycku, Grzegorz Ryński.

Źródło: tvp.info

Wczytuję ocenę...


POLITYCZNA KAWA (ODC. 266/1) - JAK TVN TWORZY NAZISTÓW W POLSCE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze