Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Antoni Macierewicz: wykorzystać historyczny moment

8:17 16 stycznia 2018
Telewizja Republika
Polska jest w bardzo dobrej sytuacji, najlepszej od lat 30. XX w. […] Jeśli tego czasu dobrze nie wykorzystamy, będziemy musieli tłumaczyć naszym dzieciom, dlaczego zmarnowaliśmy tę szansę – mówi „Gazecie Polskiej” ANTONI MACIEREWICZ w pierwszym wywiadzie po rekonstrukcji rządu. Publikujemy fragmenty za „Gazetą Polską Codziennie”.

W wywiadzie Antoni Macierewicz odniósł się do tego, jak ocenia obecną sytuację polityczną.

Polska jest w bardzo dobrej sytuacji, najlepszej od lat 30. XX w. Nigdy naród nie był tak bardzo zjednoczony wokół realizacji programu politycznego, gospodarczego, społecznego i ideowego jak dzisiaj. A najważniejszym elementem, zawsze rozstrzygającym o sile i słabości Polski, jest korelacja między rządzącymi a rządzonymi. Nigdy nie było tak wielkiego poparcia dla przedstawicieli władzy, jakie dzisiaj ma Prawo i Sprawiedliwość. Równocześnie mamy najbardziej propolską ekipę w Białym Domu i najbardziej propolski skład amerykańskiego Kongresu i Senatu. Polska jest widziana przez wszystkie siły polityczne USA jako fundament bezpieczeństwa Europy. W związku ze zmianami w Niemczech i we Francji to Polska jawi się jako główny punkt odniesienia, jako zwornik bezpieczeństwa NATO, bezpieczeństwa USA i bezpieczeństwa Europy. I to nie są moje sformułowania, ale polityków i generałów amerykańskich - powiedział Antoni Macierewicz.

Jego zdaniem "ta koniunktura geopolityczna powstała dzięki realizacji idei polskiego ruchu niepodległościowego". - Tego kursu nie należy hamować. Nie możemy się poddać szantażowi ze strony Unii Europejskiej i Rosji, lecz odwrotnie, musimy wykorzystać ten moment. Trzeba pamiętać, że ten dobry czas może minąć - podkreślił b. szef MON.

Na pytanie, czy tragedia smoleńska zostanie wyjaśniona, a "winni ukarani", Macierewicz odparł: - Tak, jestem przekonany, że tragedia smoleńska zostanie wyjaśniona". - Raport techniczny będzie znany wiosną. Jeżeli chodzi o stronę prawną, to zależy od prokuratury. Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego przekazała do prokuratury wiele zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstw, które zostały zidentyfikowane podczas prac komisji - tłumaczył.

 

Więcej, w jutrzejszej www.gazetapolska.pl

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, onet.pl, media

Wczytuję ocenę...


GEOPOLITYCZNY TYGIEL (ODC. 89) - NIEMCY OD TRZECH LAT ATAKUJĄ POLSKĘ. NADSZEDŁ CZAS ...
Wczytuję komentarze...
Najnowsze