Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Bubula: konieczna zmiana systemu poboru opłat za TV publiczną

apu 8:05 5 lutego 2014
Telewizja Republika
- W latach 90. telewizji publicznej nie zapewniono odpowiedniego finansowania, które pozwoliłby jej realizować misję publiczną - powiedziała Telewizji Republika posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Bubula. Kilka dni temu PiS zorganizował w sejmie konferencję o stanie kultury polskiej. Dużą część debaty poświęcono podniesieniu jakość telewizji publicznej.

- Trzeba zmienić charakter telewizji publicznej. To spółka handlowa uzależniona od środków komercyjnych i dlatego w poszukiwaniu widza schlebia najniższym gustom. Trzeba zmniejszyć jej uzależnienie od środków komercyjnych - powiedziała Bubula.

Bubula zwróciła również uwagę na to, że telewizja publiczna nie jest wizytówką polskości na świecie. - Brakuje u nas teatru i kultury wysokiej. Należy zmienić program tak, by docierał do wszyskich widzów, zarówno tych o niższych gustach, jak i tych o wyższych.

Pytana o to, jak Prawo i Sprawiedliwość zamierza poprawić jakość narodowego nadawcy, Bubula powiedziała: "Trzeba opracować nowy system poboru opłaty abonamentowej. Najpierw jednak potrzebna jest ogólnonarodowa debata na temat wysokości tej opłaty. Jesteśmy przekonani, że można zmniejszyć wysokość opłaty o połowę w stosunku do bieżącej stawki".

Źródło: pap

Wczytuję ocenę...
TAGI:


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - BIEDROŃ CHCE WPROWADZIĆ 54 PŁCIE A SCHEURING-WIELGUS W OPARACH SIARKI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze