Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andruszkiewicz: Warto byśmy nie robili z tego polityki, a pomogli osobom niepełnosprawnym

PR 12:00 22 kwietnia 2018
Telewizja Republika
W dzisiejszym programie Telewizji Republika realizowanym wspólnie z Polskim Radiem 24 redaktor Katarzyna Gójska poruszyła temat pomocy rodzinom osób niepełnosprawnych. - W takich sprawach powinna być zgoda polityczna – stwierdził Krzysztof Gawkowski z SLD.

Redaktor Gójska w nowym programie porusza szereg bieżących wydarzeń ze świata polityki. Jednym z nich, był protest rodziców dzieci niepełnosprawnych w Sejmie.

Sprawę skomentował poseł Adam Andruszkiewicz stwierdzając, że w tej emocjonalnej sprawie warto, by skupić się na niesieniu pomocy potrzebującym osobom a nie, zbijaniu politycznego kapitału.

- To emocjonalna i tragiczna sprawa. Warto, byśmy nie robili polityki z tego, tylko pomogli tym osobom. Dobrze że prezydent i premier przyszły do tych osób. Tam są emocje i nie ma co się dziwić. Dziś mamy największe wydatki socjalne w III RP. Tu wydaje mi się, że z ich punktu widzenia, nie ważne skąd pieniądze, ważne by się znalazły. My jako posłowie zarabiamy powyżej średniej krajowej, ja chętnie się na ten cel dorzucę – skomentował Andruszkiewicz odnosząc się do propozycji premiera Morawieckiego.

Członek SLD, Krzysztof Gawkowski stwierdził także, że w tej sprawie dla dobra ludzi, powinna być polityczna zgoda.

- W takich sprawach powinna być zgoda polityczna. Uważam, że propozycje powinny być konkretne. SLD proponuje by podnieść rentę socjalną. To byłby realny krok. Mamy i ojcowie tych osób potrzebują konkretów. Powinniśmy skupić się na tym, by realnie pomóc – stwierdził Gawkowski.

Agnieszka Ścigaj z Kukiz’15 stwierdziła, że temat pomocy tym osobom jest bardzo ważny.

- Matki walczą o to, że gdy ich zabraknie, ktoś się zajmie ich dziećmi. Każda matka walczy o własne dziecko. Te dzieci nie będą nigdy samodzielne, nie będą w stanie osiągnąć sukcesu zawodowego. Ten zasiłek dla osób niepełnosprawnych nie waloryzowany przez 12 lat to porażka wszystkich rządów – stwierdziła posłanka Ścigaj.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - ŚMIERĆ PAWŁA ADAMOWICZA TO OKAZJA DO OKŁADANIA SIĘ DESKAMI
Wczytuję komentarze...
Najnowsze