Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andruszkiewicz i Porwich zakładają "Stowarzyszenie dla Polski"

M.N. 11:57 10 maja 2018
YouTube
Dwaj posłowie koła Wolni i Solidarni: Adam Andruszkiewicz i Jarosław Porwich ogłosili powstanie "Stowarzyszenia dla Polski", nowej siły społeczno-politycznej. Według Andruszkiewicza, celem inicjatywy jest m.in. postawienie Donalda Tuska przed Trybunałem Stanu.

"Chcieliśmy ogłosić powstanie nowej siły społeczno-politycznej w Polsce o nazwie Stowarzyszenie dla Polski. Siła ta będzie miała za zadanie przede wszystkim aktywizację młodego pokolenia w naszej ojczyźnie" - poinformował Andruszkiewicz na czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie.

Już wczoraj w rozmowie z Telewizją Republika Adam Andruszkiewicz zdradził nam kilka faktów o swoich planach co do "Stowarzyszenia dla Polski". TUTAJ ZOBACZ WIĘCEJ!

W jego ocenie młodzi ludzie są "bardzo mocno niedowartościowani" w naszym kraju, dlatego też - jak mówił poseł - Stowarzyszenie rozważa zaproponowanie wprowadzenia w administracji publicznej parytetów dla młodych ludzi. Chodzi o to, by urzędy rządowe i samorządowe miały obowiązek zatrudniania, być może również na stanowiskach kierowniczych, ludzi poniżej 30. roku życia - podkreślił. "Chcemy przełamać pewien układ, który się wytworzył i całkowicie blokuje wymianę elit w państwie polskim" - dodał poseł WiS.

"Uważamy jego rządy za bardzo szkodliwe, wręcz złodziejskie. Nie ukrywam też, że będę chciał mobilizować społeczeństwo do tego, aby zablokować powrót Platformy Obywatelskiej do władzy" - dodał Andruszkiewicz.

Jarosław Porwich powiedział, że rozpoczęła się już budowa struktur Stowarzyszenia. "Zainteresowanie udziałem w Stowarzyszeniu zgłosiło także kilku posłów, z którymi właśnie prowadzimy rozmowy" - zaznaczył poseł koła Wolni i Solidarni (tworzy go sześciu byłych posłów Kukiz'15).

Źródło: Telewizja Republika, media

Wczytuję ocenę...


RAFAŁ ZIEMKIEWICZ - RABIEJ I 4 STREFY RELAKSU ORAZ MAŁA EMI I FARMA TROLLI. CO SIĘ DZIEJE?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze