Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Analiza uzębienia Hitlera nie pozostawia złudzeń. Zmarł w berlińskim bunkrze w 1945 roku

am 11:53 21 maja 2018
Wikimedia Commons
Z całą pewnością Adolf Hitler zmarł w 1945 roku, z powodu zażycia cyjanku i od kuli z pistoletu – wynika z przeprowadzonych badań przez francuskich naukowców. Dokonali ich na fragmentach uzębienia dyktatora, które znajdują się w Moskwie.

– Zęby są autentyczne, nie ma żadnych wątpliwości. Nasze badania dowiodły, że Hitler zmarł w 1945 roku – powiedział profesor Philippe Charlier.

– Możemy wstrzymać się z wszystkimi teoriami spiskowymi na temat Hitlera, który nie uciekł do Argentyny na pokładzie łodzi podwodnej, nie znajduje się w ukrytej bazie na Antarktydzie lub po ciemnej stronie księżyca – pozwolił sobie na poddanie w wątpliwość wszelkich teorii spiskowych.

Prof. Charlier, razem z czterema innymi naukowcami, opublikowali wyniki badań w piątek, w czasopiśmie naukowym "European Journal of Internal Medicine".

Analiza wykazała zły stan uzębienia z białymi osadami kamienia nazębnego. Nie odkryto oznak spożywania mięsa. Oznacza to, że dyktator był wegetarianinem.

W 2017 roku rosyjskie służby, FSB i archiwa państwowe, upoważniły zespół badaczy do przeprowadzenia analiz kości przywódcy III Rzeszy, pierwszy raz od 1946 roku. Francuska ekipa badaczy miała możliwość przyjrzeć się fragmentowi czaszki z dziurą po lewej stronie, prawdopodobnie spowodowanej przez pocisk. Naukowcy nie byli jednak upoważnieni do pobierania próbek z tego fragmentu.

Według naukowców, badanie wykazało, że zachowany fragment jest "całkowicie porównywalny" do radiogramów czaszki Hitlera, wykonanych rok przed jego śmiercią.

Badania potwierdzają tezę, że Hitler zmarł 30 kwietnia 1945 roku w berlińskim bunkrze, wraz ze swoją towarzyszką Ewą Braun. Pojawiły się jednak wątpliwości co do dokładnych przyczyn śmierci.

– Nie wiedzieliśmy, czy użył ampułki z cyjankiem, by się zabić, czy był to strzał w głowę. Prawdopodobnie użył obu metod na raz – powiedział prof. Charlier. Badanie zębów nie wykazało śladów prochu, co wskazuje, że rewolwer nie był przystawiony do ust. Z kolei niebieskawe złogi, widoczne na sztucznych zębach, mogą wskazywać na "reakcję chemiczną pomiędzy cyjankiem a metalem z protez".

 

 

Źródło: rp.pl

Wczytuję ocenę...


SPECJALNA "POLITYCZNA KAWA"- BEATA SZYDŁO - PiS TO PARTIA EUROENTUZJASTÓW
Wczytuję komentarze...
Najnowsze