Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Amerykańscy eksperci ostrzegają przed atakiem Rosji na Polskę

lml 7:02 2 sierpnia 2016
flickr.com/Jedimentat44/CC BY 2.0
Zdaniem waszyngtońskich ekspertów z think tanku Atlantic Council Rosja może zaatakować Polskę "z dnia na dzień". Autorzy raportu przestrzegają, że NATO powinno być lepiej przygotowane na ewentualną agresję ze strony Moskwy.

Atlantic Coincil jest jednym z wiodących amerykańskich ośrodków badawczych. 

"Zbroić się, aby odstraszyć. Jak Polska i NATO powinny przeciwdziałać odradzającej się Rosji" – to tytuł nowego raportu, poświęconego potencjalnej agresji Moskwy na Polskę i Zachód. Zdaniem analityków "nie ma wątpliwości, że Rosja jest przygotowana i będzie chciała zagrozić, a nawet użyć swego potencjału militarnego, aby wykazać słabość Zachodu". Specjaliści z Atlantic Council są zdania, że Rosja najprawdopodobniej poprzestanie na tzw. wojnie hybrydowej, żeby sprawdzić czy postanowienia NATO są aktualne.

Eksperci uważają, że Polska m.in. powinna zagwarantować sobie prawo do rosyjskich celów, również Kaliningradu, a także dołączyć do grupy państw Sojuszu, które mają dostęp do taktycznej broni jądrowej.

Źródło: tvn24.pl, Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT (K. GÓJSKA) - PROF. KAROL KARSKI O TIMMEMANSIE: Są tacy politycy, którzy dużo krzyczą, ale nic konkretnego z tego nie wynika
Wczytuję komentarze...
Najnowsze