Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Akt oskarżenia za podrabianie pieniędzy. Robił to za pomocą... domowej drukarki

PR 11:48 24 września 2018
pixabay
Prokuratura Rejonowa Szczecin - Zachód skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu między innymi o podrobienie co najmniej dwudziestu banknotów o nominale 100 złotych. Na ławie oskarżonych zasiądzie również trzech mężczyzn, którym zarzucono współdziałanie w puszczeniu w obieg lub usiłowaniu puszczenia w obieg podrobionych banknotów.

 

Prokurator Prokuratury Rejonowej Szczecin – Zachód zarzucił Filipowi K., że 3 kwietnia 2018 roku w Szczecinie podrobił co najmniej 20 banknotów o nominale 100 złotych za pomocą drukarki. Ponadto od 3 do 4 kwietnia 2018 roku w Szczecinie, w celu dalszego puszczenia w obieg, oddał on co najmniej 20 podrobionych banknotów o nominale 100 złotych Tomaszowi N. Ten był świadomy, że otrzymuje falsyfikaty banknotów.

Ponadto Filipowi K. i Tomaszowi N. zarzucono usiłowanie puszczenia w obieg w sklepie jednej ze stacji paliw nie mniej niż 3 podrobionych banknotów o nominale 100 złotych. W ten sposób usiłowali oni doprowadzić właściciela stacji do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli z uwagi na zatrzymanie przez funkcjonariuszy Policji. 

Z kolei Tomaszowi N. i trzeciemu mężczyźnie – Arturowi J., prokurator zarzucił puszczenie w obieg co najmniej 18 podrobionych banknotów o nominale 100 złotych. Zapłacili oni tymi banknotami, jako prawdziwymi, za zakupy w czterech sklepach oraz w jednej aptece. W ten sposób wprowadzili pracowników tych sklepów i apteki w błąd, co do autentyczności banknotów i doprowadzili ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Doszło do tego od 3 do 4 kwietnia 2018 roku w Szczecinie.

Ponadto Tomasz N. i Artur J., w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, usiłowali puścić w obieg  jeden podrobiony banknot o nominale 100 złotych. Chcieli oni zapłacić nim, jako prawdziwym, za zakupy w sklepie. Tym samym usiłowali wprowadzić pracownika sklepu w błąd co do autentyczności banknotu i doprowadzić go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli z uwagi na ujawnienie przez pracownika sklepu, że banknot jest fałszywy. Miało to miejsce 4 kwietnia 2018 roku.

Ponadto Tomaszowi N., Arturowi J. oraz czwartemu podejrzanemu – Piotrowi S., prokurator zarzucił dwukrotne puszczenie w obieg każdorazowo co najmniej po jednym podrobionym banknocie o nominale 100 złotych. Podejrzani zapłacili nimi, jako prawdziwymi, za zakupy w dwóch sklepach. Tym samym wprowadzili pracowników tych sklepów w błąd co do autentyczności banknotów i doprowadzili ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Doszło do tego 4 kwietnia 2018 roku w Szczecinie.

Zarzucane oskarżonemu Filipowi K. przestępstwo podrobienie banknotów (art. 310 par. 1 kodeksu karnego) zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 5 lat albo karą 25 lat pozbawienia wolności. Natomiast pozostałe czyny zarzucone oskarżonym z art. 310 par. 2 kodeksu karnego zagrożone są karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W toku prowadzonego śledztwa na wniosek prokuratora wszyscy mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Wszyscy podejrzani byli w przeszłości wielokrotnie karani sądownie.

Podczas przesłuchania przed prokuratorem podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów.

 

Źródło: pk.gov.pl

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.135/1) - ZOBACZ CO SIĘ STANIE JAK TUSK RZĄDZIŁBY POLSKĄ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze