Agnieszka Radwańska w półfinale w New Haven

facebook.com/ConnecticutOpen

Agnieszka Radwańska pokonała Belgijkę Kirsten Flipkens 6:1, 6:4 w ćwierćfinale turnieju Connecticut Open w New Haven. Teraz w walce o finał Krakowiance przyjdzie zmierzyć się z Petrą Kvitową.

Polka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie z 68 w rankingu WTA rywalką. W drugim gemie wywalczyła przełamanie i szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Flipkens zdołała co prawda natychmiast odrobić breaka, ale jak się później okazało była to jej jedyna zdobycz w pierwszym secie. Po 30 minutach gry Krakowianka wygrała otwierającą partię 6:1.

Drugi set był już bardziej wyrównany. Na początku obie tenisistki wymieniły się przełamaniami, później zaś walczyły gem za gem. Gra była zacięta, a publiczność obejrzała kilka efektownych wymian. Radwańskiej udało się wywalczyć kluczowego breaka w dziewiątym gemie. Po chwili przy własnym serwisie Polka przegrywała już 0:40, ale zdołała wygrać kolejnych pięć piłek i zakończyć całe spotkanie.

W półfinale rywalką Krakowianki będzie Petra Kvitowa. Czeszka prezentuje ostatnio wysoką formę, z igrzysk olimpijskich wróciła z brązowym medalem. W dodatku turniej w New Haven jest jedną z ulubionych imprez Kvitowej, która wygrywała go już trzykrotnie. Przed Polką zatem nie łatwe zadanie. Spotkanie odbędzie się o 1 w nocy czasu polskiego.

Źródło: wtatennis.com