Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Ziobro zostaje na stanowisku prezesa SP

zm 15:08 14 grudnia 2013
Zbigniew ZiobroFlickr/CC/DrabikPany
Zbigniew Ziobro będzie nadal prezesem Solidarnej Polski - zdecydowali delegaci zebrani na konwencji partii w Krakowie. Ziobro nie miał kontrkandydatów w walce o to stanowisko. W głosowaniu uzyskał poparcie 332 delegatów, 7 było przeciw, a 6 wstrzymało się od głosu.

- Ten wybór to dla mnie wielkie zobowiązanie i wyzwanie - powiedział tuż po wyborze Z. Ziobro. Podziękował wszystkim, także tym, którzy głosowali przeciw i zaapelował o szukanie porozumienia "w budowaniu wspólnej politycznej rodziny Solidarnej Polski".

- W rodzinie, jak to w rodzinie, bywają napięcia i nieporozumienia, ale pokażmy, że można inaczej niż to się dzieje w wielkich partiach. Tam jest logika wycinania, tam jest logika niszczenia potencjalnych konkurentów. My możemy budować kulturę polityczną, która będzie polegać na szukaniu kompromisów - zapowiedział nowy szef SP.

Ziobro powiedział dziennikarzom, że sam nie brał udziału w głosowaniu.

Jak mówił, Solidarna Polska będzie koncentrowała się na potrzebach rodzin. - Będziemy podejmować sprawy ważne dla zwykłych ludzi, a w drugiej kolejności te, które są ważne bezpośrednio dla polityków  – powiedział Ziobro.

Jedną z propozycją SP jest zapewnienie 700 zł zasiłku miesięcznie dla każdego dziecka w rodzinie. Jak wyjaśniali politycy, uda się na ten cel wygospodarować pieniądze, jeśli ograniczona zostanie korupcja, opodatkowane banki i wielkie korporacje.

Lider SP zapowiedział, że na początku roku przedstawieni zostaną kandydaci partii do Parlamentu Europejskiego. - Będą to znane postacie. To będzie nasza siła, bo pamiętajmy, że wybory do PE odbywają się w wielkich okręgach wyborczych i tam twarz lidera ma ogromne znaczenie  – podkreślił Ziobro.

Jak zdradził Ziobro na listy do PE będzie rekomendował: Beatę Kempę, Tadeusza Cymańskiego, Jacka Kurskiego, Arkadiusza Mularczyka, Piotra Szeligę, jeśli oni sami zgodzą się na start. - Z początkiem roku wszystko w tej kwestii będzie jasne – dodał.

Prezes SP mówił, że jego ugrupowanie jest otwarte na współpracę ze środowiskami „odwołującymi się do szeroko rozumianych wartości konserwatywnych i chrześcijańskich”. Nie chciał jednak wymienić konkretnych partii, z którymi takie współdziałanie byłoby możliwe. Ziobro zdecydowanie wykluczył współpracę z PO oraz z Twoim Ruchem.

Dzisiejszy kongres SP w Krakowie odbywał się pod hasłem "Zrobimy w Polsce porządek". Ziobro powiedział, że nie jest jeszcze przesądzone, czy będzie to hasło, pod którym ugrupowanie pójdzie do wyborów. - Na pewno jest to myśl, która będzie nam towarzyszyć, bo w Polsce trzeba zrobić porządek w wielu dziedzinach, począwszy od wymiaru sprawiedliwości i organów ściągania poprzez reformę państwa i systemu podatkowego  – mówił lider SP.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI:


PROGRAM "7X24" (9.12) - DLACZEGO NIEMCY TRAKTUJĄ POLSKĘ JAKO KRAJ II KATEGORII ?
Wczytuję komentarze...
Najnowsze