Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Debata "Kultura polska - wyzwania i przyszłość". Wildstein: W kulturze powinien dominować system wartości, nie pluralizm

ap 12:34 3 lutego 2014
Telewizja Republika
Zakończyła się debata programowa Prawa i Sprawiedliwości z cyklu "Alternatywa" pt. "Kultura polska - wyzwania i przyszłość". Uczestniczył w niej prezes partii Jarosław Kaczyński, a także wielu przedstawicieli świata polityki, kultury i dziennikarstwa.

Na debacie obecni byli m.in. Bronisław Wildstein, Mariusz Błaszczak, Jerzy Zelnik, Jerzy Kornowicz, Jarosław Sellin, Kazimierz Ujazdowski i Piotr Gliński. Uczestnicy debaty poruszają ważne temty z zakresu polskiej kultury.

Jarosław Kaczyński rozpoczynajac spotkanie powiedział: "chcemy zająć sie sprawa kultury i sztuki, nie ograniczajac przy tym do wolności wypowiedzi artystycznej".

Profesof Piotr Gliński zwrócił uwagę na niedojrzałość polskiej demokracji, która sporwadziła media publiczne do standardów białoruskich. - Jeśli nie zmienimy stanu polskiej demokracji, nie zmienimy też polskiej kultury - podkreślał.

Jak zapewnił, kiedy Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę, nie pójdzie śladami obecnej władzy. Podkreślił konieczność stworzenia pluralizmu, dostępu różnych punktów widzenia do mediów publicznych. Opowiedział się przeciwko monopolizacji propozycji kulturalnych i niedojrzałości polskiej demokracji.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...
TAGI:


STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE I MA SZANSĘ WYGRAĆ KOLEJNE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze